Przez trzy dni kilkuset biegaczy rywalizowało na suwalskich ulicach w centrum miasta. W piątek (30.08) zaczęło się od „Bajkowego Biegu” na 800 m. Jego uczestnicy pokonali trasę prowadzącą z placu przy CHR Suwałki Plaza do mety na Placu M. Konopnickiej. „:Bieg na 5” wygrał Bogdan Semenowicz z ukraińskiej wsi Kiwszowata z czasem 33:09 przed Andrzejem Leończukiem z Białegostoku. Wśród kobiet najszybsza była Swiatłana Sanko z Grudziądza przed Joanną Konopko z Suwałk. W rywalizacji Suwalczan w „Biegu na 5” najszybszy był Jakub Pigiel z czasem 17 min. 15 sek., który jako siódmy wbiegł na metę. Kolejne lokaty wśród Suwalczan zajęli Jakub Dziemian i Łukasz Draźba. Wśród Suwalczanek najszybsze były: Joanna Konopko, Emilia Kibitlewska i Barbara Bożeń

Sobotnie bieganie zaczęło się od „Biegów Pełnych Energii”, w których biegacze rywalizowali na różnych dystansach w zależności od wieku. Do biegu głównego „Suwalskiej  Ćwiartki” na dystansie 10,5 km tuż po zmroku wystartowało 230 zawodników, z których tylko dwóch nie dobiegło do mety znajdującej się na ul. T. Noniewicza. Jako piersi na metę wbiegli ci sami zawodnicy, co na dystansie 5 km. B. Semenowicz z czasem 33 min 9 sek. wyprzedził A. Leończuka z Bialegostoku.  Z Suwalczan najszybsza była Joanna Konopko, która z czasem 38 min. 53 sek. zajęła ósmą lokatę i wyprzedziła wszystkich mężczyzn z Suwałk. Wśród Suwalczan najszybszy był Łukasz Draźba, który przybiegł na 10 miejscu. Kolejni najszybsi Suwalczanie to: Jakub Dziemian i Mateusz Mościński. W rywalizacji Suwalczanek wygrała J. Konopko przed E. Kibitlewską i B. Bożeń. Klasyfikację drużynową wygrała Kajakowa Rospuda, wyprzedzając zespoły: Wioska Biegaczy, litewski klub Dzukija i 14 Pułk Przeciwpancerny.

Tuż po przekroczeniu linii mety każdy z uczestników, bez względu na wiek i poziom zaawansowania otrzymał pamiątkowy medal. W niedzielny poranek 1 września rozegrano śniadaniowy bieg happeningowy „Bieg na wyspę”. Organizatorem imprezy było Miasto Suwałki i  suwalski OSiR. Bieg „Suwalska Ćwiartka” odbywał się w ramach projektu LTPL00046 pn „Sportowe pogranicze – promocja sportu i zdrowego stylu życia w regionie pogranicza” (ang. „Sports borderland – promotion of sport and healthy lifestyle of cross-border region”) dofinansowanego ze środków Programu Współpracy Interreg VI-A Litwa-Polska 2021-2027