Suwałki uplasowały się w środku kolarskiego peletonu w tegorocznej edycji rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Wśród 56 miast zajęły 28 lokatę z dorobkiem ponad 65 tys. przejechanych kilometrów. Wśród suwalczan najdłuższą trasę przejechał Maciej Butkiewicz, który pokonał 3 110 km, a wśród suwalczanek zwyciężyła Ewelina Gościńska, która przejechała 2 434 km. Drużynowo zwyciężyli kolarze z Zespołu Szkół Technicznych, a wśród pań III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. Lityńskiego.

Najlepsi uczestnicy z Suwałk

Panie:

– 3. miejsce: Anna Ceckowska (1854 km)

– 2. miejsce: Anna Podleśna (2128 km)

– 1. miejsce: Ewelina Gościńska (2434 km)

Panowie:

– 3. miejsce: Leszek Perkowski (2664 km)

– 2. miejsce: Marcin Gosc (3015 km)

– 1. miejsce: Maciej Butkiewicz (3110 km)

– 3. miejsce: I Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej

– 2. miejsce: III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. Lityńskiego

– 1. miejsce: Zespół Szkół Technicznych

Do klasyfikacji uwzględnione zostały tylko przejazdy uczniów, a nie wszystkich uczestników należących do danej grupy.

Europejski Dzień Bez Samochodu – podsumowanie
Podsumowanie Pucharu Rowerowej Stolicy Polski w Suwałkach odbędzie się 15 września 2024 r. podczas obchodów Europejskiego Dnia Bez Samochodu w Parku Konstytucji 3 Maja. Zgodnie z obowiązującym regulaminem, w czasie trwania wydarzenia nagrodzone* zostaną trzy pierwsze miejsca w następujących kategoriach: