Kolejna porażka na koncie podopiecznych trenera Dominika Kwapisiewicza. Siatkarze Ślepska Malow Suwałki niespodziewanie przegrali w meczu 21. kolejki PlusLigi z KGHM Cuprum Lubin 1:3 (23:25, 25:16, 23:25, 16:25). Biało-niebiescy wracają tym samym do Suwałk bez punktów i będą musieli szukać ich w zbliżającym się starciu z BOGDANKĄ LUK Lublin.

Początek pojedynku był zacięty, a  wynik oscylował wokół remisu. W końcówce pierwszego seta skuteczniejsi okazali się lubinianie. W kolejnej odsłonie to Ślepsk Malow Suwałki szybko wypracował przewagę i kontrolował jej przebieg do końca. O zwycięstwie Cuprum zdecydował trzeci set, w którym przez większość czasu gry wyraźnie prowadzili siatkarze Ślepska Malow, ale w końcówce dość niespodziewanie rywale ich zdominowali i wygrali seta. O czwartym secie można powiedzieć krótko: lublinianie wyraźnie wygrali, mając przebieg meczu pod całkowitą kontrolą, a o grze siatkarzy Ślepska Malow niewiele dobrego można powiedzieć w tej odsłonie.

Cuprum Lubin – Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:23, 16:25, 25:23, 25:16)

Składy zespołów:

Cuprum Lubin: Berger (14), Hanes (13), Pietraszko (15), Strulak (8), Ferens (7), Gelinski, Masłowski (libero) oraz Kwasowski (6),  Lipiński oraz Granieczny (libero)
Ślepsk Malow Suwałki: Stern (5), Filipak (19), Gallego (2), Stajer (7), Halaba (16), Sanchez,  Czunkiewicz (libero) oraz Żakieta (2), Firszt (3), Macyra (1), Buculjevic