Uczennice Szkoły Podstawowej nr 6 im. A. Kujałowicz wygrał Mistrzostwa Suwałk Igrzysk Młodzieży Szkolnej w siatkówce dziewcząt. 9.02 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 im. A. Wierusz-Kowalskiego rywalizowało 6 suwalskich placówek oświatowych. Początkowo sportowa rywalizacja toczyła się w dwóch grupach, aby następnie przejść do fazy półfinałowej i finałowej.

Najlepsze trzy zespoły otrzymały puchary, natomiast wszystkie pamiątkowe dyplomy. Najlepszym rezultatem mogła pochwalić się drużyna Szkoły Podstawowej nr 6 im. A. Kujałowicz, której reprezentantki sięgnęły po największe trofeum. Drugie miejsce zajął zespół gospodarzy z SP nr 5, zaś trzecie miejsce padło łupem Szkoły Podstawowej nr 7 im. św. Jana Pawła II. Tytuł najbardziej wartościowej zawodniczki turnieju zdobyła Anna Sawicka, reprezentująca SP nr 6. Awans do dalszych rozgrywek, które odbędą się 16 marca w Augustowie uzyskały dwa pierwsze zespoły: SP nr 6 oraz SP nr 5.

Organizatorzy turnieju : Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach oraz Szkoła Podstawowa nr 5 im. A. Wierusz-Kowalskiego.