Drugą z rzędu porażkę z zespołem z dolnych rejonów tabeli ponieśli siatkarze Ślepska Malow. W Suwałki Arenie Ślepsk Malow przegrał 0:3 (23:25, 23:25, 22:25) z ukraińskim Barkomem Każany Lwów. W tegorocznych rozgrywkach PlusLigi rywal ze Lwowa okazał się skuteczniejszym zespołem od Ślepska Malow, odnosząc dwa  zwycięstwa za trzy punkty w pojedynkach z suwalską drużyną.

Początek meczu był wyrównany, z obiema drużynami walczącymi o przewagę na boisku. Swoje szanse mieli zarówno goście z Lwowa, jak i biało-niebiescy. Zmiany w prowadzeniu były częste, ale to zawodnicy Barkomu-Każany Lwów okazali się skuteczniejsi w końcówce seta. Podobnie było w drugim secie. W trzecim secie goście z Ukrainy ponownie zaczęli od mocnego uderzenia i właściwie przez cały set mieli kilkupunktową przewagę i odnieśli zdecydowane zwycięstwo, tym samym przerywając serię zwycięstw gospodarzy we własnej hali.