20-21 stycznia w Jeleniej Górze zawodnicy sekcji modelarstwa lotniczego OSiR w Suwałkach rozpoczęli sezon 2024. Na początek rywalizowali w zawodach modeli halowych klasy F1N w Jeżowie Sudeckim, zaliczanych do cyklu Pucharu Polski. Sekcję modelarstwa lotniczego suwalskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji reprezentowało pięciu zawodników – podopiecznych instruktora Stanisława Skibickiego.

W kategorii młodzików dziewcząt zwyciężyła Oliwia Szturgulewska, a drugie miejsce zajęła Aurelia Żukowska. W kategorii młodzików chłopców drugie miejsce wywalczył Bartosz Żukowski. W kategorii juniorów pewnie zwyciężył Paweł Knebel, z kolei w kategorii seniorów srebrny medal powędrował do Sławomira Truchana. Paweł Knebel uzyskując wynik 47,4 sekundy (najdłuższy czas lotu modelu we wszystkich grupach wiekowych) zdobył główną nagrodę – Puchar Wójta Jeżowa Sudeckiego.

źródło: OSiR Suwałki