Siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali w meczu 13. kolejki PlusLigi z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (23:25, 30:32, 22:25) i zakończyli tym samym rok 2023 na parkietach PlusLigi. MVP spotkania został Łukasz Kaczmarek, atakujący trzykrotnych triumfatorów Ligi Mistrzów. Biało-niebiescy nie sprawili tym samym świątecznego prezentu kibicom, którzy tłumnie wypełnili trybuny Hali Sportowo-Widowiskowej „Suwałki Arena”.

I set

Początek spotkania sprzyjał gospodarzom, ale rywalizacja szybko się wyrównała. Kontratak Jakuba Szymańskiego odwrócił start meczu na korzyść „Zaksy” (6:4). Mimo prób zwiększenia przewagi przez gości (12:10), siłą drużyny Ślepska Malow Suwałki był Paweł Halaba, który skutecznie przyczynił się do zrównania wyniku (13:12). Serwis okazał się mocnym atutem miejscowych, którzy utrzymywali kontakt z rywalami (19:19). W kluczowym momencie, Bartosz Bednorz zdobył dla kędzierzynian punkty zagrywką, a blok Marcina Janusza przeważył na korzyść wicemistrzów Polski (21:20). Podopieczni Tuomasa Sammelvuo utrzymali przewagę w ofensywie, kończąc pierwszy set skuteczną kontrą.

II set

W drugiej części meczu podopieczni Dominika Kwapisiewicza rozpoczęli z większym animuszem. Ziga Stern skutecznie spisywał się w polu serwisowym (3:0), ale chwilę później do głosu doszli wicemistrzowie Polski (5:6). W ciągu kilku minut gospodarze ponownie objęli prowadzenie (9:6). Serwis Pawła Halaby oraz kontry Zigi Sterna i Bartosza Filipiaka pozwoliły Ślepskowi Malow Suwałki utrzymać przewagę (19:15). Mimo odrobienia strat za sprawą zagrywki Marcina Janusza (17:19) i technicznego zagrania Łukasza Kaczmarka (20:21), to biało-niebiescy mieli pierwszą piłkę setową (24:22). Nie zdołali jej jednak wykorzystać, a nieskutecznym atakiem popisał się Matias Sanchez. Drugą partię zakończył efektownym blokiem Andreas Takvam, były środkowy Ślepska Malow Suwałki.

III set

Trzecia odsłona rozpoczęła się z ponownie przewagą Ślepska Malow Suwałki (4:2), ale gospodarze szybko oddali inicjatywę, co skutkowało remisem (6:6). Skuteczne kontry i dobre zagrania Joaquina Gallego pozwoliły gospodarzom ponownie objąć prowadzenie (11:8). Po drugiej stronie siatki skutecznością imponował Łukasz Kaczmarek, a zespół Tuomasa Sammelvuo dobrze radził sobie w bloku (13:13). Pomimo dobrej gry Bartosza Filipiaka, atakującego biało-niebieskich, kluczowy moment spotkania należał jednak do Bartosza Bednorza, który popisał się asem serwisowym (23:21). Ostatni punkt w meczu, podobnie jak w drugim secie, zdobył Andreas Takvam, który zamknął tym samym świąteczne spotkanie w Suwałkach.

Ślepsk Malow Suwałki – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (23:25, 30:32, 22:25)

MVP: Łukasz Kaczmarek (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

Składy zespołów:

Ślepsk Malow Suwałki: Sanchez, Stajer (8), Gallego (5), Filipiak (18), Stern (12), Halaba (14), Czunkiewicz (libero) oraz Buculjević, Macyra.
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Kaczmarek (25), Janusz (3), Bednorz (18), Takvam (8), Paszycki (4), Szymański (4), Shoji (libero) oraz Wiltenburg.