Prawdziwe  święto  biegaczy w Suwałkach. Ulicami miasta w sobotnie popołudnie i wieczór przebiegło kilkuset zawodników. Na starcie stanęli amatorzy i zawodowcy m.in. zawodnicy z Kenii, Węgier, Białorusi, Niemiec, Estonii, Litwy i Polski, w tym najwięcej z Suwałk.  Wśród startujących znalazł się  m.in. Norbert Moller- burmistrz  niemieckiego Waren, miasta partnerskiego Suwałk, Bogdan Sadowski – przewodniczący  Izby Przemysłowo- Gospodarczej w Suwałkach, były bramkarz piłkarskiej reprezentacji Polski Wojciech Kowalewski, trener Ślepska Suwałki Dmitryj Skoryj oraz siatkarze Ślepska Adrian Hunek i Kamil Lewiński.

Suwalskie święto biegaczy rozpoczęli najmłodsi. Przedszkolacy rywalizowali na dystansie 200 m, uczniowie szkół podstawowych na 450 m i 900 m, a gimnazjaliści przebiegli 900 m i 1350 m. Organizatorem Miejskiego Święta Biegania Reso Suwałki 10,5 był OSiR w Suwałkach.

Bieg główny na 10, 5 km czyli „Suwalską Ćwiartkę” wygrał Kenijczyk Wycliffe Biwot z czasem 33 min 35 sek. Na mecie wyprzedził reprezentujących Węgry Henry’ego Kemboi i Samsona Mugai Kagia. Z suwalczan najwyższe lokaty zajęli: Paweł Kaszkiel ( 12 miejsce z czasem 40 min. 05 sek) i Jakub Dziemian ( 13 miejsce z czasem 41 min. 32 sek.). Rywalizację wśród kobiet też wygrała Kenijka Helen Kimutai z czasem 39 min. 16 sek. Warto zauważyć bardzo dobry wynik suwalczanina Romualda Turonka, rocznik 1952, który dystans 10, 5 km pokonał w czasie 54 min. i 29 sek. „Suwalską Ćwiartkę” ukończyło aż 259 biegaczy.

„ Suwalskie debiuty” czyli bieg  na 3,5 km ukończyło 66 biegaczy. Wygrał Rafał Wronowski z Bań Mazurskich z czasem 11 min. 22 sek. Wyprzedził Kristiansa Potasovs z Litwy i Piotra Wasilewskiego z Aquel Suwałki ( czas 12 min. 08 sek.). Rywalizację kobiet wygrała Anita Cichocka z klubu Nadaktywni ( czas 14 min. 57 sek.), a Anna Dąbkowska z Suwałk zajęła trzecie miejsce z czasem 15 min. 21 sek.

W rywalizacji sztafet bezkonkurencyjny okazały się Benedek Team, w którym biegła cała trójka zwycięzców Suwalskiej Ćwiartki oraz Białorusini z Grodnoonlastsport. Trzecie miejsce zajęła sztafeta Podlasie Team. Ósmą lokatę wywalczyły  Białe Miśki, a na dziewiątym miejscu  przybiegła sztafeta z 14 Suwalskiego Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.