Drodzy Mieszkańcy Suwałk!

To pierwsze wydanie „DwuTygodnika Suwalskiego” w nowym 2015 roku, dlatego proszę byście przyjęli moje najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, szczęścia i radości. Życzę Państwu realizacji wszystkich  planów i zamierzeń. Oby wszystkim dopisywała pogoda ducha, a każdy z nas cieszył się dobrym zdrowiem w naszych pięknych „Pogodnych Suwałkach”.

Zawsze z początkiem roku liczymy na to, że nadchodzący czas przyniesie dla nas jakieś dobre i pozytywne zmiany. Dziś mogę Państwu zdradzić co wydarzy się w Suwałkach w najbliższych miesiącach. Proszę mi wierzyć będzie to wiele dobrych wydarzeń!

Ja osobiście – jak i zapewne wielu z Państwa – najbardziej czekam na rozstrzygnięcie przetargu na budowę obwodnicy Suwałk. Z punktu widzenia miasta jest to najpilniejsza inwestycja. Przetarg został ogłoszony w połowie listopada 2014 roku. Na chwilę obecną zgłosiło się 20 chętnych firm, które chcą zrealizować tę inwestycję. Mam nadzieję, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku, która jest inwestorem tego zadania, sprawnie przeprowadzi dalszą procedurę przetargową  i w tym roku wyłoni wykonawcę, a realizacja naszej obwodnicy nie będzie odkładana w czasie.

Skoro jesteśmy przy temacie dróg. Mogę obiecać, że w tym roku ulice Suwałk nie będą rozkopane. Zakończyliśmy już wszystkie prace w centrum Suwałk. W 2015 front robót drogowych przeniesie się na północ i południe miasta. Wyremontowana zostanie cała ulica Nowomiejska oraz kolejny odcinek Młynarskiego. O kolejne utwardzone drogi osiedlowe wzbogaci się osiedle Hańcza. Wybudujemy I etap ulicy Zastawie oraz ulicę Szkolną. Jeżeli pojawią się oszczędności w ramach środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego naszego województwa to być może uda się przebudować ulice: Sejneńską, Bakałarzewską lub Reja.

Na początku drugiej połowy roku zakończyć się powinna warta blisko 12 milionów złotych przebudowa i modernizacja stadionu lekkoatletycznego. O nowe boisko przyszkolne wzbogaci się Zespół Szkół nr 9.
Zrealizujemy również aż 13 różnych zadań w ramach Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego 2015. Powstanie między innymi Parkour Park nad Zalewem Arkadia oraz ścieżka pieszo – rowerowa z oświetleniem do ogródków działkowych przy ulicy Wyszyńskiego. Dokończona zostanie budowa Miejskiego Placu Zabaw za Aquaparkiem.

Tradycyjnie w połowie lipca odbędzie się Suwałki Blues Festival. Domykamy już listę tegorocznych artystów. Miesiąc później zaprosimy Państwa na Jarmark Kamedulski czyli Dni Suwałk. W tym roku wzbogacimy je o inscenizację historyczną oraz wręczenie nagród Prezydenta Suwałk – czyli Włóczni Jaćwingów. Będzie oczywiście wiele innych imprez na, które już teraz serdecznie Państwa zapraszam.

Mam nadzieję, że uda mi się zrealizować te wszystkie i wiele innych planów, które mam zamiar wdrożyć w 2015 roku, a o czym jak zawsze będę Państwa na bieżąco informował na łamach „DwuTygodnika Suwalskiego”. Realizacji własnych planów życzę również Państwu. Mam nadzieję, że nowy rok zapisze się dla nas wszystkich samymi sukcesami zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym. Tego z całego serca Państwu życzę!