11 kwietnia w Przedszkolu nr 4 z Oddziałem Integracyjnym w Suwałkach odbył się X Pokaz Mody Ekologicznej.

Pokaz eko-mody jest stałym elementem działalności Przedszkola w oparciu o współpracę z rodzicami – powiedziała Danuta Jolanta Palczewska – dyrektor przedszkola otwierając imprezę. Życząc wspaniałej zabawy zwróciła uwagę jak ważna w naszym życiu jest ekologia.

Pokaz mody ekologicznej to dla dzieci nie tylko świetna zabawa, lecz również rozwijanie pomysłowości, kreatywności do przedstawienia własnego pomysłu na czyste środowisko przyrodnicze poprzez wykonanie stroju z materiałów przeznaczonych do recyklingu – stwierdziły organizatorki pokazu Barbara Burzycka i Katarzyna Dobrzyń.

Pokaz Mody Ekologicznej udowodnił, że pomysłowość uczestników, a także możliwości, jakie dają wszelkie odpady i materiały wtórne są nieskończone. Dzieci odważnie i stanowczym krokiem prezentowały się na wybiegu dla modelek i modeli w strojach wykonanych z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Na pokazie można było podziwiać m. in. strój ekologiczny wieczorowy, wiosenny, rycerza, robota, wróżki, modnisi, nurka, kosmonauty itp. Maluchy chętnie opowiadały o swoich przebraniach. To była świetna zabawa. Przy wykonaniu kreacji pracowały całe rodziny. Gratulujemy pomysłowości i oryginalności projektantom mody.

Wszyscy uczestnicy pokazu otrzymali dyplomy i nagrody sponsorowane przez Radę Rodziców placówki.

Na zakończenie organizatorki zachęciły dzieci do udziału w imprezie w przyszłym roku.

Źródło: Monika Wichura