Wraz z początkiem czerwca w Suwałkach rusza seria wielkich wydarzeń. Każdy z mieszkańców na pewno znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie imprez sportowych, kulturalnych, a nawet takich, które określiłbym mianem „odlotowych”.

W najbliższy czwartek rozpoczyna się święto królowej sportów. 98 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Na Stadionie Lekkoatletycznym im. Jadwigi Olbryś w Suwałkach w trakcie trzech dni sportowej rywalizacji zaprezentują się najlepsi polscy lekkoatleci, zaliczani do światowej czołówki. To olbrzymiej rangi wydarzenie. W naszym mieście jeszcze nigdy nie odbywała się sportowa impreza z takim rozmachem i o takiej skali. Serdecznie Państwa zapraszam na stadion. Bilety do kupienia dostępne są pod adresem: https://kup.biletyarena.pl

Bardzo dziękuję pracownikom Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach, którzy są ogromnie zaangażowani w organizację tych Mistrzostw. Mam nadzieję, że nasz stadion spełni oczekiwania znakomitych polskich sportowców, którzy być może osiągną tu swoje rekordy życiowe.

To nie jedyne mistrzostwa, które odbędą się w czerwcu w naszym mieście. Od 21 do 25 czerwca nasze lotnisko będzie areną Mistrzostw Polski w Akrobacji Samolotowej i Szybowcowej.

Przed nami niesamowite widowisko łączące w sobie podniebne akrobacje, pokazy pirotechniczne i muzykę.

Oprócz zapierających dech pokazów na suwalskim niebie, będzie można podziwiać na płycie Lotniska Suwałki wystawę statyczną samolotów, śmigłowców i innych jednostek latających. Pojawią się jednostki kolekcjonerskie i historyczne, wykorzystywane tylko na paradach i specjalnych pokazach.

Atrakcje dodatkowe to loty zapoznawcze śmigłowcem lub samolotem nad Suwałkami, strefa gastronomiczna, strefa zabawy dla dzieci, a na zakończenie wieczoru – koncert na powitanie lata w Suwałkach. Suwałki będą w tych dniach „odlotowe”!

W lipcu RESO Suwałki Półmaraton oraz Suwałki Blues Festival. Zapraszam Państwa do śledzenia stron internetowych, mediów społecznościowych i do udziału w wydarzeniach.