6 pijanych kierowców

6 pijanych kierowców
12 września wczesnym rankiem, policjanci suwalskiej drogówki sprawdzali trzeźwość kierowców. Spośród 400 skontrolowanych osób, sześciu zdecydowało się prowadzić pojazd po wcześniejszym spożywaniu alkoholu. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą one przed sądem.

Suwalscy policjanci cyklicznie sprawdzają trzeźwość kierowców, poruszających się po drogach powiatu. Wczoraj od wczesnego ranka mundurowi sprawdzili trzeźwość ponad 400 kierowców, spośród których pięciu zdecydowało się prowadzić pojazd w stanie nietrzeźwości, a jeden po wcześniejszym spożywaniu alkoholu. Aż trzech nietrzeźwych kierujących policjanci zatrzymali na ulicy Reja w Suwałkach. Rekordzistą okazał się jednak z kierujący nissanem skontrolowany na ulicy Bakałarzewskiej. Badanie alkomatem 50-latka wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Szóstce mężczyzn zatrzymano prawo jazdy. Teraz nieodpowiedzialnymi kierującymi zajmie się sąd.

Suwalscy policjanci zapowiadają, że podobne działania będą kontynuowane w przyszłości. Pamiętajmy, że kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu, może stać się przyczyną ludzkiej tragedii!

źródło: www.suwalki.policja.pl

Top