W 59. Regatach o Błękitną Wstęgę Jeziora Wigry uczestniczyły 153 osoby m.in. z Suwałk, Białegostoku, Warszawy, Augustowa, Sokółki, Ełku, Mikołajek oraz Kluby Wodne: PTTK o/Suwałki, „HAŃCZA” i ”KAMENA” oraz Stowarzyszenie „Wigierski Wiatr” mające siedziby nad jeziorem Wigry. Była to rekordowa ilości startujących jachtów w historii regat – 50 jednostek. Nad jeziorem Wigry nagrody zwycięskim załogom wręczył prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

Trasę regat 59 Błękitnej Wstęgi Jeziora Wigry – PTTK Stary Folwark – wyspa Ordów – PTTK Stary Folwark ok. 30 km przy silnym wietrze 3-4 w skali Beauforta najszybciej pokonał jacht kabinowy typu VERIETE 650 „SANTANA” – sternik Jacek Samsel zdobywając Puchar Prezydenta Miasta Suwałk z Błękitną Wstęgą.

Żeglarze sklasyfikowani zostali również w trzech klasach: Omega Standard, jachty kabinowe i MICRO.

W klasie Omega Standard zwyciężyła załoga z KW KAMENA w składzie: Andrzej Stępkowski sternik i załoga: Szymon Stępkowski i Osyda Michał.

Na drugiej pozycji w klasie Omega Standard uplasowała się załoga z UKS NORD Augustów: Piotr Ossowski sternik i załoga – Zbigniew Zuchwalsi i Ola Zuchwalska.

Trzecią lokatę zajęła załoga z KŻ „Sokółka” Wojciech Dziurdź sternik i załoga: Adam Dziurdź i Katarzyna Borowska.

W klasie jachtów kabinowych najszybciej przypłynął o nazwie „SANTANA” w składzie: Jacek Samsel sternik i załoga – Wiesława Samsel i Grzegorz Budziszewski z Warszawy.

Drugie miejsce w tej klasie zajęła załoga jachtu o nazwie „DZINN” w składzie : Marek Baryła sternik i załoga – Sylwia Baryła, Tycjan Baryła,Cyprian Kołodziejski z KW PTTK o/Suwałki.

Trzecia pozycja załoga jachtu „CZOPER” w składzie: Andrzej Czatrowski sternik i załoga – Przemysław Czatrowski i Dorota Małaszkiewicz ze Stowarzyszenie „Wigierski Wiatr”.

W klasie Micro wygrała załoga z Augustowa na jachcie „SALAG” w składzie Maciej Kondracki sternik i załoga – Karol Sarosiek i Damian Gosiewski z Augustowa.

Drugie miejsce zajęła załoga na jachcie „RIKOSZET” w składzie Andrzej Mazalewski sternik i załoga – Marian Stefanowski i Tadeusz Rurak z KW PTTK o/Suwałki.

Trzecie miejsce zajęła załoga jachtu „ARIUZ” w składzie Bronisław Sadowski sternik i załoga – Artur Rejterada i Dariusz Wysocki z KW PTTK o/Suwałki.

Załogi sklasyfikowane w poszczególnych klasach na miejscach I – III otrzymały puchary dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Do tradycji regat należy losowanie nagród rzeczowych, dzięki uprzejmości sponsorów, dla wszystkich uczestników regat (153 nagrody).

Dzień wcześniej tj. 5 września 2015 r. Klub Wodny PTTK o/Suwałki gościł na swojej przystani w Starym Folwarku uczestników regat wraz z przyjaciółmi na uroczystym ognisku żeglarskim. Ognisko uświetniła Suwalska Formacja Szantowa „Zmiana Wachty”.
Zabawa i śpiewy trwały do białego rana.

Sponsorami głównymi regat byli:

Puchary i materiały promocyjne Miasta Suwałki – Prezydent Miasta Suwałk

Nagrody zwycięskim załogom – Bank Spółdzielczy w Suwałkach

oraz nagrody losowane wśród wszystkich startujących w regatach ufundowali:

  • HENKEL producent marki CERESIT
  • CHATA – Suwałki,
  • SABO – market budowlany STOBUD
  • „MONA-KONTRA” Sp. z o.o.
  • „Karczma Myśliwska” Mariusz Łanczkowski
  • PPUH „LARIX” W. Dargiewicz i St. Mackiewicz S.J.
  • PPHU „JANEX” Sp. z o.o.
  • FH „STYNKA”