4 profilaktyczne godziny nie tylko dla kobiet

Niska świadomość badań profilaktycznych to jedna z przyczyn zachorowalności na raka wśród kobiet. PWSZ  w Suwałkach wychodzi naprzeciw chorobie. 27 października w jednym miejscu spotkają się najlepsi specjaliści nie tylko z kraju, ale i zagranicy, którzy rozwieją wszystkie wątpliwości dotyczące nowotworów u kobiet. Zapraszamy na konferencję naukową.

Cztery godziny merytorycznej dyskusji i piętnastu specjalistów m. in. z PWSZ w Suwałkach, Białostockiego Centrum Onkologii i Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – tak przedstawia się w liczbach konferencja  pt.; „Profilaktyka chorób nowotworowych u kobiet”, która w najbliższy wtorek, 27.10.2015 odbędzie się w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach.

Pomimo szybkiego rozwoju medycyny, umieralność na nowotwory wśród polskich kobiet zmniejsza się bardzo powoli w stosunku do innych krajów Unii. Do najważniejszych przyczyn należy wciąż zbyt niska świadomość badań profilaktycznych (cytologii i mammografii). PWSZ w Suwałkach wychodzi naprzeciw zachorowaniom na raka – większa świadomość to większe szanse na wygranie z chorobą. – Konferencja, którą organizujemy to nie tylko możliwość poszerzenia swojej wiedzy w zakresie profilaktyki chorób nowotworowych u kobiet. To przede wszystkim szansa na rozmowę ze specjalistami i rozwianie wszelkich wątpliwości – mówi dr hab. Ewa Kleszczewska z Wydziału Ochrony Zdrowia PWSZ w Suwałkach.

– Od wielu lat kierunki medyczne są najchętniej wybieranymi na naszej uczelni. Dbamy o edukację i świadomość społeczeństwa, dlatego na konferencję zapraszamy nie tylko panie. Poprzez jej organizację chcemy osiągnąć dwie rzeczy – uświadomić, jak ważne są badania profilaktyczne oraz to, że rak to nie jest tabu – mówi Anna Poźniak, Kanclerz PWSZ w Suwałkach.

Podczas konferencji zostanie wygłoszone dziesięć wykładów, które dotyczyć będą kobiecych nowotworów, takich jak rak szyjki macicy czy rak piersi.

Konferencja ma charakter otwarty.