Suwalscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o szereg kradzieży. 37-latek usłyszał już 3 zarzuty i niewykluczone, że usłyszy następne. Okazało się także, że mężczyzna był już karany za tego typu przestępstwa. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za kradzież w warunkach recydywy grozi mu kara nawet do 7,5 lat więzienia.

 

W nocy z wtorku na środę policjanci z suwalskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie szeregu kradzieży. 37-latek od początku sierpnia do połowy września ukradł co najmniej trzy rowery. Wykorzystywał pozostawienie przez właściciela jednośladu pod klatką schodową, czy też w garażu podziemnym. Ostatniej kradzieży dokonał 13 września. Tego dnia ok. godz. 3.00 mężczyzna przechodził ul. Chłodną. W pewnym momencie zaczepił przejeżdżającego rowerzystę, prosząc o możliwość przejażdżki jego jednośladem. Kiedy łatwowierny cyklista zgodził się, to złodziej odjechał jego rowerem. W sumie ofiarami 37- latka, w ostatnich tygodniach, padły co najmniej cztery osoby. Łączna wartość strat, to ponad 2 tys. zł. Policjanci pracowali nad tą sprawą od kilku tygodni. Podejrzewali suwalczanina, który miał już podobne czyny na swoim koncie. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych w nocy z wtorku na środę. Policjanci odzyskali też dwa ze skradzionych rowerów. Wczoraj zatrzymany usłyszał trzy zarzuty, do których przyznał się, ale niewykluczone, że usłyszy następne.  Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za kradzież w warunkach recydywy grozi mu kara nawet do 7,5 roku więzienia.

Policjanci apelują o prawidłowe zabezpieczanie mienia, zachowanie ostrożności i zastosowanie kilku prostych zasad:

  •        najlepszym zabezpieczeniem mieszkania jest życzliwy sąsiad, Ty również nim bądź na zasadzie wzajemności;
    •        zabezpiecz mieszkanie, przede wszystkim zamknij drzwi i okna, a w budynkach wolno stojących pamiętaj o zamknięciu okien dachowych i piwnicznych, drzwi garażowych oraz innych pomieszczeń gospodarczych, przez które złodziej może łatwo dostać się do domu;
    •        staraj się podczas swojej nieobecności nie pozostawiać w mieszkaniu wartościowych przedmiotów lub znacznej gotówki;
    •        nie zostawiaj roweru bez zabezpieczenia,
    •        jeżeli ujawnisz kradzież, czy włamanie na swoją szkodę – nie zacieraj śladów i natychmiast powiadom Policję. Weź ze sobą dokument z nr identyfikującymi utracone mienie, czy też zdjęcia, na których znajdują się skradzione przedmioty.
  •        warto zostawić kartę gwarancyjną roweru, czy innego sprzętu, nawet po terminie gwarancji. Znajdują się na niej nr identyfikacyjne.