Policjanci drogówki wraz z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego oraz przedstawicielem Wydziału Komunikacji Urzędu Miejskiego w Suwałkach przez całą dobę sprawdzali stan techniczny pojazdów i uprawnienia kierowców taxi. Wszystko po to, by przewóz osób w Suwałkach odbywał się bezpiecznie.

Policyjna akcja przeprowadzona została wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego oraz przedstawiciela Wydziału Komunikacji Urzędu Miejskiego w Suwałkach. Głównym celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym. Kierowcy taxi byli między innymi badani na zawartość alkoholu w organizmie. Wszyscy byli trzeźwi. Funkcjonariusze sprawdzali także uprawnienia do kierowania, wymagania licencyjne oraz sposób przewożenia pasażerów. Mundurowi kontrolowali również stan techniczny pojazdów i wymagane wyposażenie.

W trakcie akcji, która trwała do dzisiejszego poranku, policjanci skontrolowali niemal 50 pojazdów odpłatnie przewożących ludzi. W tym czasie funkcjonariusze ujawnili 31 wykroczeń w ruchu drogowym, dotyczących głównie stanu technicznego taksówek i braku wymaganego wyposażenia. Z kolei funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego w jednym przypadku za brak wymaganych badań lekarskich i psychologicznych nałożyli karę administracyjną na kwotę 2 tysięcy złotych. Podobne akcje służb będą kontynuowane.

źródło: www.suwalki.policja.pl