30 lat zespołu Night Come

30 lat zespołu Night Come

W 2021 roku Suwalski Fan Club Bluesa finansowany ze środków Urzędu Miejskiego w Suwałkach w ramach Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego realizował projekt pn. „Blues & Rock w Suwałkach – 30 lat zespołu Night Come w Suwalskim Fan Clubie Bluesa”.

Night Come
W ramach projektu odbył się koncert Night Come Akustycznie, przedstawiono dwie prezentacje multimedialne o historii zespołu Night Come cz. I i II oraz finałowy koncert zespołu Night Come, który odbył się 19 listopada w Rozmarino. Jako support wystąpił zespół Filmia. Koncert zorganizował Suwalski Ośrodek Kultury, a współorganizatorem był Przystanek Rozmarino. Zespół zaprosił do udziału w koncercie byłych muzyków i gości, którzy współpracowali w ciągu całego okresu istnienia zespołu, m.in.: Marka Brzezińskiego, Bogdana Topolskiego, Pawła Smarkusza, Zygmunta Szulca, Macieja Marschalla, Adama Szczecinę, Andrzeja Jasińskiego, Jerzego Korzuna, Leszka Wiszniewskiego i Krzysztofa Filipkowskiego.

Grupa zaprezentowała nowe kompozycje oraz starsze utwory zespołu w nowych aranżacjach. Koncert był również promocją nowego wydawnictwa płytowego zespołu pt. „30”, które ukazało się właśnie 19 listopada 2021 roku.
Płyta CD została wydana przez Suwalski Ośrodek Kultury, wyprodukowana przez Studio OM w Suwałkach, i w całości sfinansowana ze środków Urzędu Miejskiego w Suwałkach, w ramach projektu Suwalski Budżet Obywatelski.
Przed nami jeszcze prezentacja materiałów filmowych w formie video o zespole oraz koncert zespołu jazzowego „The Consonance Trio” z Białegostoku. 16 grudnia w kawiarni artystycznej SOK, ul. T. Noniewicza 71. Zapraszamy!

Top