Suwalski Szpital Wojewódzki im. dr Ludwika Rydygiera obchodzi swoje 30-lecie. W uroczystościach wzięli udział m.in. wiceminister zdrowia Cezary Cieślukowski, wojewoda podlaski Andrzej Meyer, wicemarszałek województwa podlaskiego Anna Naszkiewicz i prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz oraz przewodnicząca Rady Miejskiej w Suwałkach Jadwiga M. Szczypiń. Jubileusz to dobry czas by ci najbardziej zasłużeni pracownicy ( byli i aktualni) otrzymali odznaczenia i pamiątkowe medale.

Nowy budynek suwalskiego szpitala, który mieści się dziś przy ul. Szpitalnej w Suwałkach został otwarty w 1985 roku. Dziś, 30 lat od tego dnia, otwarto zmodernizowany oddział pediatrii.

– Inwestycja kosztowała 6 milionów złotych i jest to pierwszy z etapów modernizacji oddziałów szpitalnych, które chcemy wyremontować w najbliższym czasie – zapowiedział dyrektor Adam Szałanda.

Jako pamiątkę przed suwalskim szpitalem ustawiono również kamień pamięci sfinansowany przez Radę Gospodarczą przy Prezydencie Miasta Suwałk.  O rozwoju szpitala w naszym mieście mówił Andrzej Matusiewicz suwalski historyk, autor monografii o historii szpitala w Suwałkach od początku jego istnienia – czyli XIX wieku.

– Z lekką zadumą wspominam wydarzenia sprzed 30 lat. Wtedy ja jak i wielu mieszkańców, w tak zwanym czynie społecznym, pracowaliśmy nad powstaniem nowego szpitala w naszym mieście – wspominał Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk w trakcie swego przemówienia – Życzę Panu Dyrektorowi oraz całemu personelowi suwalskiej placówki służby zdrowia by kolejne lata niosły za sobą nieustający postęp, rozwój, modernizację, doposażenie w nowoczesną aparaturę, a przede wszystkim zadowolenie pacjentów – dodał prezydent Suwałk.

Wtórowała mu przewodnicząca RM J.M. Szczypiń, która życzyła wszystkim pracownikom szpitala szczęścia w życiu osobistym i zawodowym.

Teraz w suwalskim szpitalu jest 21 oddziałów, na których pracuje ponad 170 lekarzy, a także 380 pielęgniarek i położnych. W ostatnich latach znaczna część szpitala została wyremontowana. Zmodernizowano m.in. oddział zakaźny, chirurgię, blok operacyjny , stację dializ, oddział nefrologiczny , gabinet chemioterapii, a także oddział onkologii i kardiologiczny.