W ubiegłym tygodniu w Warszawie podpisałem umowę z Jerzym Skuchą Prezesem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na organizację w Suwałkach jubileuszowych 70 Mistrzostw Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce. Impreza odbędzie się w pierwszy weekend lipca 2016 roku na zmodernizowanym stadionie LA w Suwałkach.

Do Suwałk przyjedzie ponad 1000 osób: zawodników, trenerów, sędziów, działaczy sportowych. To dla naszego miasta olbrzymia promocja i prestiż. Organizacja mistrzostw to także ogromny zastrzyk finansowy dla suwalskiego biznesu. Te ponad 1000 osób będzie korzystało z usług suwalskich hoteli i restauracji.

Organizacja mistrzostw będzie również doskonałą okazją do zaprezentowania naszego stadionu lekkoatletycznego, który kosztem 12 milionów złotych przeszedł gruntowną modernizację. Dzięki przeprowadzeniu tej inwestycji powstała nowa zadaszona trybuna o pojemności ponad 1000 miejsc siedzących, pod którą znajduje się bieżnia przeznaczona do rozgrzewki. Ponadto na stadionie znajduje się zestaw wszelkich urządzeń, spełniających wymogi Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, potrzebnych do organizacji tak dużej imprezy.

Jestem zaszczycony, że Suwałki, pierwszy raz w swojej historii, będą gościć najlepszych polskich juniorów. Mam nadzieję, że organizacja tych mistrzostw w Suwałkach rozsławi nasze miasto na lekkoatletycznej mapie Polski. Zrobimy wszystko, aby to były najlepsze mistrzostwa, z których i miasto i PZLA będą zadowoleni.

By tak się stało jednym z pierwszych działań jakie podejmę będzie powołanie specjalnego komitetu, który będzie pracował nad organizacją Mistrzostw w Suwałkach. Ponadto już za kilkanaście dni przetestujemy nasz nowy stadion; 13 października zorganizujemy międzyszkolne zawody w lekkiej atletyce, na które już dziś serdecznie Państwa zapraszam.