W minioną niedzielę rozbłysły w Suwałkach wszystkie ozdoby świąteczne na czele z choinką miejską na Placu Marii Konopnickiej. Tym samym zainaugurowaliśmy sezon przedświąteczny w naszym mieście, które jest już w pełni udekorowane i gotowe do Świąt Bożego Narodzenia.

W tym roku z uwagi na pandemię koronawirusa te święta będą zupełnie inne, a przecież to najbardziej rodzinne święta w całym roku, na które czekamy wszyscy. Musimy ograniczać liczbę spotkań – wiemy, że brak wzajemnych, bezpośrednich kontaktów może wstrzymać rozwój tej choroby.

Dlatego też i my, jako samorząd staramy się wychodzić tej sytuacji naprzeciw. Wspomniane już ozdoby świąteczne pokazaliśmy Państwu za pomocą specjalnej transmisji on-line w internecie, po to by jak najwięcej mieszkańców Suwałk mogło zobaczyć jak wygląda nasze miasto. Przy okazji nie zabrakło rozmów z ciekawymi gośćmi.
Transmisję nadal można obejrzeć na profilach Facebook Pogodne Suwałki, miejskich jednostek oraz mediów, które udostępniły przekaz wideo: Suwalki.info, Suwalki24.pl, Radio 5, NiebywałeSuwałki.pl oraz „DwuTygodnik Suwalski”.

Przypomnę też, że z powodu wprowadzonych, obostrzeń dotyczących zakazu zgromadzeń publicznych oraz organizacji wydarzeń o charakterze kulturalnym podjąłem decyzję, że nie odbędzie się tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy oraz Wigilia Miejska. Zrezygnowaliśmy również z organizacji sylwestra miejskiego.

By jakoś zrekompensować brak tych wydarzeń uznałem, że do potrzebujących osób w naszym mieście trafią paczki świąteczne, w których znajdą się produkty żywnościowe. To osoby będące głównie pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwałkach, korzystające z dożywiania czy usług opiekuńczych. Zakup paczek zostanie sfinansowany ze środków, które były przeznaczone na organizację Wigilii Miejskiej, a paczki powinny być już dystrybuowane w tym tygodniu.

Prezenty od Miasta Suwałki trafią również do świetlic środowiskowych i różnych stowarzyszeń wspierających osoby starsze lub niepełnosprawne.