29. FINAŁ WOŚP – inny i rekordowy. Galeria zdjęć

29. FINAŁ WOŚP – inny i rekordowy. Galeria zdjęć

To był inny niż zwykle Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. A to ze względu na obowiązujące ograniczenia z powodu epidemii koronawirusa. Nie było dużych imprez, ale mimo to w Suwałkach zebrano rekordową sumę. W czasie suwalskiego 29 Finału WOŚP zebrano prawdopodobnie ponad 200 tys. zł. To o ponad 50 tys. zł więcej niż przed rokiem. Suwalski finał był transmitowany na antenie internetowej telewizji TVS 24, gdzie obejrzeć można było zespoły działające w Suwalskim Ośrodku Kultury, Drah, Bifros, Piter, Kaneda, FOXP2.

Na suwalskich ulicach kwestowało prawie stu wolontariuszy, którzy w tym roku zbierali pieniądze na pomoc dziecięcym oddziałom laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Wśród kwestujących byli: prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz, przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Przełomiec oraz wiceprzewodniczący RM Jacek Niedźwiedzki. Orkiestrę wspierał także Marek Lech Zborowski-Weychman, który wraz z Beciakami zaśpiewał kilka „orkiestrowych” piosenek. Suwalscy wolontariusze do puszek zebrali ok. 100 tys. zł. Dodatkowo szef suwalskiego sztabu Zbigniew Szyperek poinformował, iż właściciel firmy Malow Henryk Owsiejew zadeklarował przekazanie na konto suwalskiego sztabu WOŚP 100 tysięcy złotych.

W Parku Konstytucji 3 Maja suwalski sztab Orkiestry oraz Fundacja Zwierzęta Niczyje zorganizowali spacer z psami. Odbyła się zimowa gra w badmintona. Była jazda terenowymi autami po pagórkach i wyrobiskach żwirowni przy ul. I. Krasickiego. Pojawiły się też morsy, które z braku wody doskonale bawiły się w śniegu, nie przejmując się niską temperaturą powietrza. A wszystko to pod czujnym okiem kamery telewizji TVN. W tym roku po raz kolejny relacje z suwalskiego finału WOŚP pojawiły się na ogólnopolskiej antenie TVN 24.

W czasie telewizyjnej relacji wiceprzewodniczący RM J. Niedźwiedzki poinformował, że na ostatniej sesji suwalscy radni jednemu z rond nadali imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Na ulicy Chłodnej przy budynku SOK można było spotkać Białą Damę – mima z Teatru Form Czarno-Białych Plama, która zachęcała suwalczan do wsparcia akcji WOŚP. A na Osiedlu Północ na tzw. Kaczym Dołku odbył się Wielkoorkiestrowy Marsz ,,Policz się z cukrzycą” zorganizowany przez członków stowarzyszenia Aktywni Suwalczanie. Dozwolone były wszystkie formy ruchu – marsz, marszobieg, bieg, marsz z kijkami. Nad przestrzeganiem obowiązujących zasad bezpieczeństwa czuwali suwalscy policjanci.

Top