W sobotę W Białymstoku rozegrany zostanie III turniej ekstraklasy badmintona, w którym broniący tytułu mistrza Polski i lider ekstraklasy po dwóch rundach, czyli SKB Litpol-Malow Suwałki zmierzy się z AZS UM Łódź, Stalą Nowa Dęba i Aktywną Piątką Przemyśl. W suwalski zespole zadebiutuje Szkot Kierana Merrileesa.
Przed miesiącem w Bieruniu w zespole SKB Litpol-Malow zadebiutował Irlandczyk Scott Evans. W ten weekend w Białymstoku zabraknie nie tylko jego, ale także Indonezyjki Febby Angguni, która już drugi sezon reprezentuje barwy naszego klubu.
Na turnieju w Białymstoku trener Dołhan będzie miał do dyspozycji następujących zawodników: Kamila Augustyn, Monika Bieńkowska, Magdalena Witek, Adam Cwalina, Filip Krukowski, Michał Łogosz, Szkota Kieran Merrilees (Szkocja), Łukasz Moreń i Michał Sobolewski.
Turniej finałowy zaplanowano na 26.03.2017 w Suwałkach, ale termin ten stoi pod znakiem zapytania, bowiem w tym samym terminie (23-26.03.) w Warszawie odbywać się będzie 43. Yonex Polish Open 2017 (pula nagród 18.800 Euro).
Program III turnieju ekstraklasy w Białymstoku 4.03. (sobota)
Godz. 10:00 :
AZS UM Łódź – SKB Litpol-Malow Suwałki
Aktywna Piątka Przemyśl – UKS Hubal Białystok
Stal Nowa Dęba – OSSM SMS Białystok
Godz. 14:00
AZS UM Łódź – UKS Hubal Białystok
Aktywna Piątka Przemyśl – OSSM SMS Białystok
Stal Nowa Dęba – SKB Litpol-Malow Suwałki
Godz. 18:00
AZS UM Łódź – OSSM SMS Białystok
Aktywna Piątka Przemyśl – SKB Litpol-Malow Suwałki
Stal Nowa Dęba – UKS Hubal Białystok
Tabela po dwóch turniejach:
L.p. | Zespoły | Z | P | R | sety | P-kty |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | SKB Litpol-Malow | 8 | 0 | 0 | 43:5 | 16 |
2. | Hubal Białystok | 7 | 1 | 0 | 41:7 | 14 |
3. | AZS UM Łódź | 6 | 1 | 1 | 35:13 | 13 |
4. | AZS AGH Kraków | 5 | 2 | 1 | 31:17 | 11 |
5. | OSSM-SMS Białystok | 5 | 2 | 1 | 28:20 | 11 |
6. | Stal Nowa Dęba | 5 | 3 | 0 | 24:24 | 10 |
7. | UKS Szlif-Pol Unia Bieruń | 3 | 4 | 1 | 19:29 | 7 |
8. | Aktywna Piątka Przemyśl | 3 | 5 | 0 | 18:30 | 6 |
9. | AZS UWM Olsztyn | 1 | 6 | 1 | 14:34 | 3 |
10. | Sportowa Politechnika Gdańsk | 1 | 6 | 1 | 14:34 | 3 |
11. | UKS Plesbad Pszczyna | 0 | 6 | 2 | 15:33 | 2 |
12. | Yonex Team Lublin | 0 | 8 | 0 | 6:42 | 0 |
źródło:SKB Suwalki