Wraz z początkiem czerwca w naszym mieście rozpoczynają się imprezy i wydarzenia kulturalno-sportowe, jakie zaplanowaliśmy dla mieszkańców Suwałk i naszych gości na cały okres letnio-wakacyjny. Myślę, że każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.
Oprócz stałych pozycji, które cieszą się uznaniem od wielu lat jak: Suwałki Blues Festival, Suwałki RESO 10,5 Miejskie Święto Biegania, Jarmark Folkloru i Jarmark Kamedulski – gdzie zagrają Afrometal i Wilki, pojawią się nowe propozycje jak Moto Show Suwałki Reaktywcja – wielka impreza motoryzacyjna na lotnisku w Suwałkach. Po latach koncert z okazji otwarcia wakacji wraca na plac przy ul. Świerkowej. Zagra tam Happysad. To z kolei impreza zorganizowana przez Młodzieżową Radę Miejską. Festiwal siły po raz pierwszy odbędzie się na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Wojska Polskiego, a nie jak dotychczas nad Zalewem Arkadia. Nie można również zapomnieć o 24 sierpnia. Tego dnia obchodzić będziemy 100-lecie odzyskania niepodległości przez Suwałki i Suwalszczyznę.
Kalendarz wszystkich wydarzeń jest już gotowy. Lada dzień światło dzienne ujrzy jego wersja drukowana, która dostępna będzie w naszych miejskich jednostkach kultury. Oprócz tego kalendarz znajdzie się na stronach internetowych.
To też dobra okazja by jeszcze raz zachęcić Państwa do tego, byście zapisali się do Miejskiego Systemu Powiadamiania SMS. Dzięki temu otrzymacie Państwo na dzień przed każdym największym wydarzeniem przypomnienie o tym co dzieje się w Suwałkach. Wystarczy wejść na stronę www.um.suwalki.pl i kliknąć w ikonkę „System SMS” i wypełnić odpowiedni formularz dołączając tym samym do grona blisko 1400 osób, które otrzymują od nas różne powiadomienia.
Jeszcze raz serdecznie zapraszam mieszkańców Suwałk do czynnego uczestnictwa w imprezach, koncertach, rywalizacji sportowej. Zachęcam do wspólnej zabawy. Do zobaczenia!

Z okazji Dnia Dziecka życzę
wszystkim dzieciom zdrowego,
radosnego i szczęśliwego dzieciństwa.
Samych miłych przygód i pozytywnych przeżyć zarówno
w szkole jak i w gronie najbliższych.
Życzę również aby uśmiech i zadowolenie towarzyszyły Wam
przy zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności.

Wszystkie dzieci zapraszam w sobotę 1 czerwca do Suwalskiego Ośrodka Kultury. Od godziny 11.00 czeka tam na Was moc atrakcji.