28 stycznia w Hrubieszowie suwalscy modelarze rozpoczęli starty w halowych zawodach. Zgodnie z kalendarzem imprez Aeroklubu Polskiego w tegorocznej edycji rozegranych zostanie 8 zawodów zaliczanych do Pucharu Polski. Reprezentacja Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach rozpoczęła sezon bardzo dobrze. W kategorii młodzików III miejsce zdobył Grzegorz Truchan, na V miejscu sklasyfikowany został Filip Rudziński. W kategorii seniorów I miejsce zajął Sławomir Truchan, który w ósmym locie ustanowił nowy rekord hali tj. 44,5 sek. poprawiając poprzedni o prawie 5 sek. Start w zawodach Pucharu Polski suwalskich zawodników to dobra informacja  przed Mistrzostwami Polski Modeli Halowych, które odbędą się 19 lutego w Suwałkach.

źródło: OSiR Suwałki