W Suwałkach powstaną dwa masowe punkty szczepień przeciwko COVID-19. Wspólnie z Adamem Szałandą, Dyrektorem Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach podjąłem współpracę w celu utworzenia jednego z nich na terenie suwalskiego szpitala. Drugi powstanie w hali sportowo-widowiskowej Suwałki Arena przy ul. Zarzecze 26, dzięki współpracy miasta z firmą Revita, która będzie sprawować obsługę medyczną w punkcie.

Utworzenie masowych punktów szczepień to efekt wytycznych związanych ze wzrostem liczby szczepionek, które mają niebawem trafić do Polski. Wszystkie samorządy otrzymały wytyczne z Kancelarii Premiera, dotyczące utworzenia na terenie swojego terenu masowych punktów szczepień. Oczywiście od razu podjąłem działania by utworzyć takie placówki na terenie Suwałk.

Oba punkty można powiedzieć, że są już gotowe do pracy. Wykonaliśmy niezbędne prace adaptacyjne oraz przeszliśmy kontrolę Narodowego Funduszu Zdrowia.
O terminie uruchomienia obu masowych punktów szczepień poinformujemy w najbliższych dniach. Mam nadzieję, że szczepionki niebawem trafią do Suwałk i będziemy mogli wyraźnie przyspieszyć szczepienia mieszkańców miasta co będzie równoznaczne z uzyskaniem odporności na koronawirusa i mam nadzieję zniesieniem obecnych obostrzeń.