Aż 28 wniosków wpłynęło do ogłoszonej przez suwalski ZBM TBS II edycji programu „Mieszkanie za remont”.

Miejska spółka udostępniła kolejną pulę wolnych i niezamieszkałych mieszkań osobom, które są zainteresowane ich wyremontowaniem na własny koszt, po to by mogły je wynająć na preferencyjnych warunkach.

Pierwszy próbny nabór uruchomiliśmy wiosną tego roku. ZBM TBS wytypował wtedy 11 mieszkań. Do ogłoszonego naboru zgłosiły się 43 osoby. Po weryfikacji złożonych wniosków kryteria formalne spełniło 24 z nich. Ostatecznie mieszkania wyremontowało i wynajęło 8 osób. Koszt remontów wyniósł 240 000 zł.

Widzimy, że formuła spotyka się z zainteresowaniem naszych mieszkańców. Świadczy o tym kolejny dobrze przeprowadzony nabór, gdzie chętnych jest więcej niż mieszkań.
W II turze zaproponowano 12 mieszkań. Koszt ich remontów może wynieść nawet blisko 440 000 zł.

Program „Mieszkanie za remont” to kolejna – obok programu „Od najemcy do właściciela” – z propozycji naszego miasta skierowana do tych mieszkańców Suwałk, którzy nie mają swojego mieszkania, a byliby zainteresowani długoterminowym, stabilnym i atrakcyjnym najmem jednego z lokali należących do Miasta. Już niebawem będziemy przekazywać klucze osobom, które wprowadzą się do nowobudowanego bloku przy ul. Franciszkańskiej.