Wracamy do aktywności! Takim hasłem pragnę rozpocząć mój dzisiejszy tekst skierowany do Państwa. Ma to związek z tym, że uruchamiamy w Suwałkach wydarzenia kulturalno-sportowe. Po kilku miesiącach pandemicznej „pauzy” będzie można z nimi obcować na żywo. Myślę, że wszyscy na to bardzo czekaliśmy.

Jak zapewne doskonale Państwo wiecie, już w tej chwili działają kina, teatry, filharmonie oraz obiekty sportowe. Koncerty i spektakle oraz wydarzenia sportowe mogą odbywać się w reżimie sanitarnym i przy zajętości maks. 50 proc. miejsc.
Wykorzystując to poluzowanie obostrzeń, przedstawiliśmy w ubiegłym tygodniu kalendarz kulturalno-sportowy na miesiące maj – październik 2021 roku.
Nasze jednostki zaproponowały na ten okres około 100 wydarzeń. Wszystkie będą przygotowane w bezpieczny sposób, w oparciu o obowiązujące przepisy. Wśród nich znajdują się sztandarowe, wyczekiwane przez wielu z nas imprezy, jak choćby Suwałki Blues Festival, Reso Suwałki Półmaraton, Jarmark Kamedulski, Piknik Kawaleryjski, Sąsiedzi przy stole. Mamy też nowe propozycje. Po raz pierwszy w Suwałkach świętować będziemy noc świętojańską. Wydarzenie organizowane przez Suwalski Ośrodek Kultury odbędzie się w najwłaściwszym do tego miejscu, czyli na Bulwarach Miejskich nad Czarną Hańczą. Mamy też propozycje przygotowane specjalnie z okazji Roku Wajdy, który aktualnie obchodzimy w naszym mieście. W sierpniu zaplanowany został festiwal filmowy „Wajda na nowo”, natomiast w październiku wystawa dot. reżysera skomponowana z elementów wystawy z Muzeum Narodowego w Krakowie. Z wydarzeń sportowych, o których muszę wspomnieć, należ wymienić PZLA Mistrzostwa Polski U23 i ekstremalne mistrzostwa w biegu 72 h.
Więcej informacji na temat tych i innych imprez znajdą Państwo na stronach internetowych Urzędu Miejskiego oraz naszych jednostek.