25. rocznica śmierci ks. Kazimierza Hamerszmita

25. rocznica śmierci ks. Kazimierza Hamerszmita

W piątek 5 lutego w 25. rocznicę śmierci ks. Kazimierza Hamerszmita, w kościele pw. Piotra i Pawła odprawiono uroczystą mszę świętą. Uczczono postać księdza, wieloletniego wikariusza parafii pw. Piotra i Pawła oraz patrona Szkoły Podstawowej nr 4. Z tej okazji w świątyni obok obrazu z wizerunkiem księdza umieszczono sztandar szkoły, zaś zgromadzeni parafianie, społeczność szkolna SP 4 czyli nauczyciele, pracownicy, oraz rodzice uczniów obejrzeli montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów klas czwartych, którzy przybliżyli postać ks. Hamerszmita. Występ dzieci przygotowała siostra Jolanta ze Zgromadzenie Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

Także w Konkatedrze pw. św. Aleksandra w niedzielę (7 lutego) odprawiono uroczystą mszę świętą z racji jubileuszu 25. rocznicy śmierci sługi Bożego Ks. Kazimierza Hamerszmita w intencji o jego rychłą beatyfikację. Przewodniczył jej i wygłosi słowo boże J. E. Ks. Biskup Adrian Galbas.

Natomiast na tę rocznicę ks. K. Hamerszmita w suwalskiej Bibliotece Publicznej im. M. Konopnickiej przy ul. E. Plater 33A przygotowano wystawę zdjęć i dokumentów przypominających postać duchownego, wciąż wspominanego z ogromną sympatią przez wielu suwalczan. Przekonaliśmy się o tym w plebiscycie „DTS”, w którym ks. K. Hamerszmit został wybrany przez Czytelników „Suwalczaninem 300-lecia”.

Top