W piątek 18 listopada rozpoczęły się rozgrywki RESO Suwałki Football League. Na parkiecie w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji licznie zgromadzona publiczność oglądała dużo dobrej piłki i przeżywała wielkie emocje.

W pierwszym spotkaniu na parkiecie pojawiły się znane z poprzedniej edycji UKS RUTKA – TARTAK RESTAURACJA KALINKA oraz RODZICE I TRENERZY AP WIGRY SUWAŁKI. Po niezwykle emocjonującym spotkaniu zwycięstwo odniosła drużyna RODZICÓW.

W drugim spotkaniu na parkiecie pojawili się zawodnicy 14 DYWIZJON oraz EUROMASTER GNIEDZIEJKO. Faworytem był 14 DYWIZJON, ale parkiet zweryfikował oczekiwania „wojskowych”. Chociaż zaczęło się zgodnie z planem (zdecydowanie najpiękniejsza bramka kolejki Tomasza Bajki) to skończyło się na remisie.

Kolejne spotkanie to potyczka debiutantów – ALBATROS RACZKI ze zmienioną w porównaniu z poprzednim sezonem PEC SUWAŁKI. Mieszanka rutyny z młodością, jaką prezentuje PEC nie sprostała drużynie z RACZEK. ALBATROS zagrał dobrze taktycznie wykorzystując jednocześnie sytuacje bramkowe.

Czwarte spotkanie, które zapowiadało się niezwykle emocjonująco okazało się meczem do jednej bramki. Powracający do ligi AQUAEL został rozbity 0:6 przez AGRODEALER. Po dwa gole zdobyli król strzelców poprzednich rozgrywek – Wojciech Mickiewicz oraz równie skuteczny Piotr Gwaj.

W piątym spotkaniu na parkiecie pojawili się zawodnicy AUTO WIGRY oraz SALAG. Spotkanie rozstrzygnęło się już do przerwy. W pierwszych 12 minutach SALAG zdobył cztery bramki i w drugiej połowie kontrolował przebieg spotkania.

Niezwykłe emocje towarzyszyły ostatniemu spotkaniu I kolejki. Zmierzyły się w nim kolejny debiutant – POLONIA FUTSAL z Raczek oraz AR-TIR. Polonia objęła prowadzenie w pierwszej połowie i prowadziła do…. końcowej syreny. W ostatniej sekundzie meczu doszło jednak do nieprzepisowego zagrania w polu karnym POLONII i drużyna AR-TIR otrzymała zasłużony rzut karny. Do piłki podszedł kapitan, Michał Tumialis i pewnym, silnym uderzeniem pokonał bardzo dobrze broniącego w tym spotkaniu Piotra Kareło.

Wyniki I kolejki RESO Suwałki Football League (18.11.):

UKS RUTKA – TARTAK RESTAURACJA KALINKA – RODZICE I TRENERZY AP WIGRY SUWAŁKI 0:2 Makarewicz, G. Mokry

14 DYWIZJON – EUROMASTER GNIEDZIEJKO 1:1 Bajko – A. Łejmel,

ALBATROS RACZKI – PEC SUWAŁKI 2:1 Stojanowski, D. Miłun – T. Dziawer

AQUAEL – AGRODEALER 0:6 Zaniewski, W. Mickiewicz 2, P. Gwaj 2, K. Tarlecki

AUTO WIGRY – SALAG 1:4 W. Czereszewski – D. Żołobko, M. Przemielewski, P. Jaworowski, B. Gużewski

AR-TIR – POLONIA FUTSAL 1:1 M. Tumialis (k) – D. Ostaszewski