Jedną z moich głównych obietnic z ubiegłorocznej kampanii przed wyborami na stanowisko Prezydenta Suwałk była rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 4. Zapowiadałem już kilkakrotnie, że rok szkolny rozpoczynający się we wrześniu 2020 r. dzieci zaczną już w zmodernizowanym budynku Szkoły Podstawowej nr 4.
Właśnie ogłosiliśmy przetarg na wyłonienie wykonawcy tej inwestycji. Oferty można składać do 1 lutego 2019 r. Tego dnia również poznamy ceny zaproponowane przez poszczególnych wykonawców. Jeżeli pokryją się one z założeniami naszego budżetu to umowa zostanie podpisana najprawdopodobniej na przełomie lutego i marca.
Wykonawca zgodnie z zapisami przetargu będzie miał czas do 15 lipca 2020 roku by wybudować nowy obiekt w sąsiedztwie szkoły.
Powierzchnia użytkowa nowego budynku wyniesie 2 489,70 mkw przy kubaturze 8 898,60 m3. Szacunkowa wartość inwestycji to ok 7,5 mln zł.
Zgodnie z założeniami, powstanie:
– 10 sal lekcyjnych o powierzchni ponad 60 m.kw każda, w tym 5 sal z zapleczem o pow. od 11 do 17 m.kw;
– pomieszczenie o powierzchni 109,90 m.kw od wschodniej strony budynku z przeznaczeniem na świetlicę;
– pomieszczenie w południowej części budynku o pow. 180 m.kw z przeznaczeniem na wypożyczalnię książek i czytelnię;
– pomieszczenie o pow. ponad 90 m.kw z wydzielonym pomieszczeniem socjalnym z przeznaczeniem na pokój nauczycielski dla 40 nauczycieli;
– piwnica z przeznaczeniem na szatnie, składnicę akt, magazyny;
– łazienki: nauczycielskie, uczniowskie dziewczęce i chłopięce;
– dostosowanie budynku dla osób niepełnosprawnych – podjazd, łazienka, winda.
Zakresem naszego zamówienia objęto ponadto wykonanie drogi dojazdowej do ulicy Spokojnej z miejscami parkingowymi i chodnikami, budowę kanalizacji deszczowej.
Jest to pierwszy z dwóch dużych przetargów jakie zaplanowaliśmy do ogłoszenia na ten rok. Drugą dużą inwestycją będzie remont kamienicy przy ul. T. Kościuszki 6 pod potrzeby Żłobka Miejskiego. W tym roku nie będziemy ogłaszali już więcej przetargów na tak duże inwestycje.