Miasto Suwałki ogłosiło właśnie przetarg na największe zaplanowane w tym roku inwestycje związane z kompleksową poprawą infrastruktury sportowej w czterech suwalskich szkołach podstawowych nr 2, 5, 7 i 10.

W ramach „Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych”, Miasto Suwałki otrzymało kwotę 29 898 000 zł. Dzięki tym środkom poprawimy obiekty sportowe w tych szkołach. Te inwestycje posłużą setkom dzieci z Suwałk.

Szkoły Podstawowe 2 i 7 będą mogły liczyć na remont i wymianę nawierzchni sztucznych boisk. Te dwie inwestycje planujemy zrealizować jeszcze w tym roku. Dłużej potrwają prace w szkołach nr 5 i 10. W przypadku tej pierwszej wybudujemy od podstaw nowoczesny stadion z boiskiem piłkarskim oraz odremontujemy cały blok sportowy. W przypadku „dziesiątki” prace obejmą cały basen z zapleczem. Do każdej z inwestycji jesteśmy przygotowani. Posiadamy niezbędne dokumentacje.

Przypomnę, że to nie jedyne duże pieniądze jakie w ostatnim czasie pozyskało Miasto Suwałki. Aż 20 mln 200 tysięcy zł trafi do nas z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na dokończenie budowy Wschodniej Obwodnicy Suwałk na odcinku Wylotowa-Sejneńska. Wartość prac szacowana jest na ponad 40,4 mln złotych. To odcinek o długości blisko 800 metrów. Jednak kosztowny z uwagi na konieczną budowę tunelu pod torami. Mam nadzieję, że niebawem uporamy się z kwestią zakończenia projektu budowlanego, tak by jeszcze w tym roku ogłosić przetarg na prace budowlane.