Dobiega końca trudny rok szkolny 2020/2021. Od wszystkich wymagał on niestandardowych rozwiązań, większego wysiłku, zaangażowania i dostosowania się do pracy zdalnej. Mam nadzieję, że zmienione warunki nauczania wymuszone pandemią, zaprocentują nowymi umiejętnościami, zarówno wśród uczniów, jak i kadry pedagogicznej.

Dziękuję nauczycielom, pedagogom, wychowawcom, dyrekcjom oraz pozostałym pracownikom Oświaty, a także uczniom i rodzicom za właściwą realizację swoich obowiązków oraz zaangażowanie w tym trudnym czasie.

Przed nami wakacje, czyli czas odpoczynku, urlopów i relaksu. Życzę, żeby był to okres, który spędzimy bezpiecznie, atrakcyjnie i w dobrym zdrowiu. Chciałbym też zachęcić do udziału w licznych wydarzeniach kulturalnych i sportowych przygotowanych na sezon letni w naszym mieście. Różnorodność wydarzeń i imprez sprawi, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Zachęcam dzieci, młodzież, a także dorosłych i seniorów do korzystania z nich.

Patrząc w przyszłość, mam nadzieję, że 1 września wszyscy wrócą do szkół i kolejny rok szkolny będzie mógł być realizowany w tradycyjnym systemie.

Pogodnych wakacji!