15. edycja Suwałki Blues Festival

15. edycja Suwałki Blues Festival

Przed nami długo oczekiwane wydarzenie roku. Prawdziwe święto bluesa w Suwałkach – 15. edycja Suwałki Blues Festival. Jubileuszowa edycja odbędzie się w dniach 7-10 lipca 2022 r. i realizowana będzie w ramach projektu „Suwałki Blues Festival – czynnik rozwoju społecznego i gospodarczego miasta Suwałk” przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach funduszy EOG. Partnerem projektu jest Notodden Blues Festival. Chcemy, aby tegoroczna edycja Suwałki Blues Festival miała wyjątkowy charakter i poświęcona była artystycznej współpracy polsko-norweskiej. Mając na uwadze to, że niezwykle ważną częścią naszej lokalnej kultury jest kultura litewska, zaprosiliśmy do udziału w festiwalu także bluesowe zespoły litewskie.

Pełen program i informacje: http://suwalkiblues.com/pl/

W tym roku bluesa usłyszymy z 3 dużych profesjonalnych scen, tj. w parku Konstytucji 3 Maja, sceny przy ratuszu miejskim oraz sceny na placu Marii Konopnickiej, oraz mniejszych, bardziej kameralnych w centrum miasta – na ulicy Chłodnej, a także po raz pierwszy na Bulwarach, przy Galerii Stara Łaźnia. W programie ponad 30 koncertów muzyki bluesowej w wykonaniu muzyków polskich, norweskich i litewskich, Polish Blues Challenge, warsztaty dla młodzieży z udziałem profesjonalnych muzyków z Polski i Norwegii oraz wspólny koncert. Nie zapominamy o najmłodszych fenów bluesa. Specjalnie dla nich zaplanowaliśmy strefę z animacjami i zabawami muzycznymi – tzw. Bluesową Piaskownicę.  Nie zabraknie także działań, które na stałe wpisały się już w program festiwalu: odsłonięcie tablicy w Alei Gwiazd Bluesa z gwiazdami poprzedniej, 14. edycji festiwalu (czwartek), Suwałki Blues Drift, czyli pokaz samochodów MAZDA MX5 (piątek), czy parada motocykli połączona z koncertem bluesowym na mobilnej platformie w centrum miasta oraz pokaz motocykli (sobota). Wstęp na wszystkie plenerowe koncerty będzie oczywiście BEZPŁATNY. 

Przedstawiamy Państwu program tegorocznej edycji.  Zachęcamy do stałego śledzenia strony, gdzie umieszczać będziemy wszelkie aktualności – programowe i organizacyjne.

W Black Pub Komin ul. E. Plater 1 w ramach Suwalskiego Blues Festivalu 2022 w czwartek, 7 lipca 2022 o godz. 22 zagra krakowskie trio Voda. Wejście 35 zł. BILETY / rezerwacja tylko w klubie, kontakt: tel. 508 995 364, e-mail: zdanc6666@wp.pl

Zespół wydaje we wrześniu 2022 czwartą płytę, ma na koncie kilkaset koncertów w całym kraju, Litwie, Czechach, Słowacji, Niemczech, Belgii, Niderlandach i Wielkiej Brytanii.

W Suwałkach pojawi się jednak po raz pierwszy… ale za to na dwóch wyjątkowych koncertach w klubie Komin!

Natomiast  w piątek, 8 lipca 2022 o godz. 22 w ramach SBF w  Black Pub Komin zagra GĘSIA SKÓRKA BLUES BAND (Białystok), Black Pub Komin, ul. E. Plater 1
Wejście 35 zł. BILETY / rezerwacja tylko w klubie, kontakt: tel. 508 995 364, e-mail: zdanc6666@wp.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Parada motocyklowa 9 lipca zbiórka pod UM W Suwałkach o godz. 15, start o godz. 15.30.

 

Top