Sukces śpiewaczki z Suwałk

Sukces śpiewaczki z Suwałk

Suwalczanka Aleksandra Łukaszewicz z powodzeniem zaprezentowała się na koncercie  w niemieckim Ueckermünde. A. Łukaszewicz z  wykonała arie z „My Fair Lady”, „Piękna i Bestia” oraz z operetki „Frau Luna” Paula Linke. Aleksandra Łukaszewicz kilka dni temu złożyła w szczecińskiej Akademii Sztuki na Wydziale Wokalnym egzamin licencjacki ze śpiewu solowego i otrzymała ocenę bardzo dobrą.

Po ponad dwóch latach przerwy spowodowanej covidowymi obostrzeniami, Stowarzyszenie Muzyczne Musikverein BEL CANTO Ueckermünde e.V. zorganizowało koncert, który odbył się 10 czerwca br. Łącznie jedenastu śpiewaków, w tym pięć studentek i jedna absolwentka Akademii Sztuki w Szczecinie przyjęło zaproszenie do udziału w koncercie i zaprezentowało swoje głosy w wypełnionej po brzegi Sali Bürgersaal Zamku Książąt Pomorskich w Ueckermünde.  W ariach z  oper „Wesele Figara” i „Bastien i Bastienne” debiutowały Weronika Włodarczyk – mezzosopran i Fatima Aldalati – sopran. W programie znalazły się też arie z oper Verdiego i Pucciniego, które brawurowo wyśpiewała także debiutująca w Niemczech Magdalena Urbanek – sopran. Kolejno publiczność zachwyciły arie z popularnych musicali „Upiór w operze” (Oliwia Tymek – sopran), „My Fair Lady”, „Piękna i Bestia” (tu znakomita Aleksandra Łukaszewicz z Suwałk), „Jesus Christ Superstar” (absolwentka AS Eliza Nowakowska – sopran), czy z operetki „Frau Luna” Paula Linke (Aleksandra Łukaszewicz – mezzosopran).  Wszystkie młode artystki przygotowała do koncertu profesor Akademii Sztuki w Szczecinie dr hab. Sylwia Burnicka-Kalischewska, dzieląca w przypadku Magdaleny Urbanek opiekę wokalną magistrantki z prof. dr hab. Grażyną Flicińską-Panfil.

na drugim zdjęciu: od lewej: Fatima Aldalati, Magdalena Urbanek, Eliza Nowakowska, Aleksandra Łukaszewicz, Weronika Włodarczyk, Oliwia Tymek

źródło: dr hab. Sylwia Burnicka-Kalischewska, prof. AS

Top