Mistrzowska SP nr 10

Mistrzowska SP nr 10
Szkoła Podstawowa nr 10 w Suwałkach Mistrzem Województwa Podlaskiego Igrzysk Dzieci w Piłce Siatkowej Chłopców. 20 maja w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 26 w Białymstoku odbył się Finał Województwa Podlaskiego Igrzysk Dzieci Szkolnego Związku Sportowego w siatkówce chłopców. W turnieju udział wzięły cztery najlepsze drużyny województwa wyłonione w drodze eliminacji: Szkoła Podstawowa nr 26 w Białymstoku, Szkoła Podstawowa nr 2 w Mońkach, Zespół Szkól Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego nr 3 w Białymstoku i Szkoła Podstawowa nr 10 w Suwałkach.

Zawodnicy SP nr 10 w Suwałkach zajęli pierwsze miejsce wygrywając pierwszy mecz półfinałowy z gospodarzami SP nr 26 w Białymstoku 2:0. W finale suwalczanie spotkali się z świetnie dysponowaną tego dnia drużyną z ZSOMS nr 3 Białystok. Mecz finałowy stał na bardzo wysokim poziomie. Obie drużyny grały bardzo trudną zagrywkę, świetnie przyjmowały, jednak mała ilość własnych błędów i bardzo wysoka skuteczność ataku suwalczan zadecydowała o zwycięstwie uczniów z Suwałk 2:1.

Wszyscy grali bardzo dobrze i równo, a najlepszym zawodnikiem turnieju został Dominik Makowski z Suwałk.

Suwalczanie grali w składzie: Miłosz Milewski, Wiktor Kryścio, Wiktor Konopko, Przemysław Klimek, Michał Danilewicz, Dominik Makowski, Bartosz Wiszniewski, Piotr Urynowicz, Jan Wojtukiewicz, Bartosz Staśkiewicz. Trener: Artur Łabacz.

Wyniki meczów:

Półfinał 1 – SP nr 10 Suwałki – SP nr 26 Białystok 2:0

Półfinał 2 – ZSOMS nr 3 Białystok – SP nr 2 Mońki 2:0

Mecz o 3 miejsce – SP nr 2 Mońki – SP nr 26 Białystok 2:0
Mecz o 1 miejsce – SP nr 10 Suwałki – ZSOMS nr 3 Białystok 2:1

Końcowa kolejność:

1. Szkoła Podstawowa nr 10 w Suwałkach
2. Zespół Szkól Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego nr 3 Białystok
3. Szkoła Podstawowa nr 2 Mońki
4. Szkoła Podstawowa nr 26 Białystok

Źródło: SUKSS Suwałki

Top