Gratulacje dla mistrzów i wicemistrzów Polski – badmintonistów Suwalskiego Klubu Badmintona

Gratulacje dla mistrzów i wicemistrzów Polski – badmintonistów Suwalskiego Klubu Badmintona
W zakończonych Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców, które odbyły się w dniach 21-23.05.2022 w Markach dwa tytuły MISTRZ POLSKI i dwa WICEMISTRZ POLSKI dla podopiecznych Jerzego Dołhana — zawodników Suwalskiego Klubu Badmintona.

Ulyana Volskaya, Robert Cybulski — dwukrotnie stawali na najwyższym miejscu podium i odbierali puchar MISTRZ POLSKI. Ulyana w grze pojedynczej i podwójnej z Julią Pławecką (kat.U19). Robert w grze podwójnej w parze z Wiktorem Treckim oraz grze mieszanej z Wiktorią Adamek (kat.U23).

Wicemistrzami Polski zostały pary deblowe (kat. U23) Karolina Szubert/ Aleksandra Goszczyńska i Michał Sobolewski/Adam Szolc. Karolina i Aleksandra w finale musiały uznać wyższość pary Wiktoria ADAMEK/Dominika KWAŚNIK (ABRM Warszawa BENINCA UKS Feniks K-K), przegrały 0-2 (14-21 i 20-22).

Michał z Adamem w meczu o najważniejsze, najwartościowsze trofeum mistrzostw ulegli w dwóch setach 17-21 i 13-21 suwalsko-warszawskiej parze Robert Cybulski/Wiktor Trecki i muszą zadowolić się wicemistrzostwem Polski. Stanąć na podium mistrzostw Polski, to wielki zaszczyt, duma i radość  GRATULUJEMY i DZIĘKUJEMY!

MISTRZOWIE POLSKI w poszczególnych kategoriach:

Singiel Mężczyzn U23

Łukasz Cimosz

Singiel Kobiet U23

Zuzanna Jankowska

Debel Mężczyzn U23

Robert Cybulski & Wiktor Trecki

Debel kobiet U23 – Wiktoria Adamek & Dominika Kwaśnik

Mikst U23 – Robert Cybulski & Wiktoria Adamek

Singiel Mężczyzn U19 – Dominik Kwinta

Singiel Kobiet U19 – Ulyana Volskaya

Debel Mężczyzn U19 – Adrian Krawczyk & Mikołaj Szymanowski

Debel kobiet U19 – Julia Pławecka & Ulyana Volskaya

Mikst U19 – Szymon Ślepecki & Julia Pławecka

Źródło: Rzecznik Prasowy SKB

Top