W niedzielę można znowu dojechać do SSSE

W niedzielę można znowu dojechać do SSSE

Od 22 maja zostają przywrócone kursy autobusów komunikacji miejskiej linii 19 dowożące pracowników do zakładów w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w niedziele na godz. 7:00 i 19:00(w godzinach obowiązujących przed ich zawieszeniem) na okres próbny wynoszący 2 miesiące – poinformowała suwalska radna Anna Ruszewska, autorka interpelacji w tej sprawie.

Gwałtownie rosnące koszty paliw spowodowały, że samorząd – jako organizator przewozów komunikacji miejskiej – zawiesił od 1 maja niektóre kursy autobusów w niedziele i święta.

–  Sygnały pracowników przedmiotowych zakładów, dotyczące poruszonej kwestii, dotarły w ostatnich dniach także do organizatora oraz operatora komunikacji miejskiej i były przedmiotem analizy. Po konsultacji z PGK w Suwałkach Sp. z o.o. podjąłem decyzję o przywróceniu przedmiotowych kursów linii nr 19 (w godzinach obowiązujących przed ich zawieszeniem) na okres próbny wynoszący 2 miesiące . Kursy zostaną przywrócone od dnia 22.05.2022 r. Po tym okresie zostanie ponownie przeanalizowana zasadność funkcjonowania tych kursów – odpowiedział prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

Top