Z Igrzysk Olimpiad Specjalnych Suwalczanie wrócili z medalami

Z Igrzysk Olimpiad Specjalnych Suwalczanie wrócili z medalami

Województwo Podlaskie na XII Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Rybniku reprezentowało 8 uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Suwałkach. Zawody odbyły się w dniach 5-7 maja 2022 r. Pierwszego dnia imprezy zawodnicy pływania rozpoczęli Igrzyska od preeliminacji na poszczególnych dystansach, natomiast zawodnicy bocce rywalizowali w grze zespołowej, którą finalnie zakończyli na 2 miejscu ulegając zespołowi z województwa warmińsko-mazurskiego.

1. Warmińsko-mazurskie

2. Podlaskie

Monika Borowska

Jakub Żuryński

Magdalena Wichert

Klaudia Izbicka

3. Opolskie

Drugiego dnia Igrzysk worek z medalami rozwiązał się. Pierwsze krążki XII Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2022 trafiły na szyje zawodników drużyny pływackiej startującej w swoich grupach wiekowych na dystansie 25 m stylem grzbietowym:

Patrycja Lewkowicz – 3 m-ce

Karol Sznurkowski – 2 m-ce

Kacper Butkiewicz – 2 m-ce

Martyna Gruchociak – m-ce

Drugie pływanie na dystansie 50 m stylem grzbietowym przyniosło najwyższe miejsce na podium:

Karol Sznurkowski – 1 m-ce

Kacper Butkiewicz – 2 m-ce

Martyna Gruchociak – 2 m-ce

Patrycja Lewkowicz – 3 m-ce

Zawodnicy bocce w konkurencji indywidualnej nie mieli tyle szczęścia, tylko dwoje z nich stanęło na podium, pozostali zajęli dalsze miejsca tuż za podium.

Klaudia Izbicka – 2 m-ce

Magdalena Wichert – 3 m-ce

Jakub Żuryński – 4 m-ce

Monika Borowska – 5 m-ce

W ostatnim dniu OLIOS ekipa z podlaskiego zajęła 4 miejsce tuż za podium w Sztafecie 4×25 m.

Na co dzień zawodnicy SOSW nr 1 trenują w suwalskim Aquaparku pod okiem Izabeli Warakomskiej-Leśniewskiej oraz Jerzego Piątkowskiego. Podczas zawodów opiekowali się nimi nauczyciele z Ośrodka – Agata Rydzewska i Adam Ołowniuk.

Wyjazd na Igrzyska Olimpiad Specjalnych był dofinansowany z dotacji Urzędu Miejskiego w Suwałkach oraz prywatnych darczyńców.

Źródło: UKS Huragan

Top