Gwiazdy lekkoatletyki w Suwałkach

Gwiazdy lekkoatletyki w Suwałkach

Ponad stu światowej klasy sportowców weźmie udział w I edycji lekkoatletycznego mityngu Podlaskie Athletics Team, którego głównym partnerem jest Województwo Podlaskie. O szczegółach wydarzenia na wtorkowej (10.05) konferencji mówili: marszałek Artur Kosicki i przedstawiciel organizatora: Marcin Rosengarten, dyrektor Memoriału Kamili Skolimowskiej. Do wzięcia udziału w mityngu zachęcali też medaliści olimpijscy z Tokio: Maria Andrejczyk i Wojciech Nowicki.

Zawody, pod nazwą Podlaskie Athletics Team, odbędą się 15 maja na Stadionie Lekkoatletycznym im. Jadwigi Olbryś w Suwałkach. Wezmą w nich udział medaliści olimpijscy oraz członkowie Team Podlaskie, m.in.: Wojciech Nowicki, a także Marlena Gola, Damian Czykier, Paweł Fajdek, Natalia Kaczmarek, Karol Zalewski, Patryk Dobek oraz wielu innych utalentowanych zawodników. Ze względów szkoleniowych w mityngu nie wystartuje zawodniczka LUKS Hańczy Suwałki Maria Andrejczyk. Wicemistrzyni olimpijska w rzucie oszczepem z Tokio, nie kryła wzruszenia.

– Moja ekscytacja sięgnęła zenitu. Jestem przeszczęśliwa, że w Suwałkach w końcu zagości mityng z prawdziwego zdarzenia. Panie marszałku, na pańskie ręce składam podziękowania, bo to dzięki pańskiej inicjatywie lekkoatletyka zaczęła się rozwijać w naszym województwie – powiedziała.

Dodała, że, niestety, ze względy na plany treningowe nie będzie mogła wziąć udziału w suwalskim mityngu.

– Ale z dalekiej Turcji będę oglądać transmisję – zapowiedziała.

Pytana, czy zamierza zmienić miejsce zamieszkania na Finlandię, skąd pochodzi jej nowy trener, odpowiedziała, że „dom jest tylko jeden. W Suwałkach”.

Wstęp dla kibiców bezpłatny

Zawody w Suwałkach zostaną rozegrane w trzynastu konkurencjach lekkoatletycznych (m.in.: skoki, biegi, rzut młotem, rzut oszczepem, pchnięcie kulą, a także biegi dla dzieci, dla osób z niepełnosprawnościami) i potrwa około dwóch godzin. Weźmie w nim udział około stu lekkoatletów. Początek o godz. 13. Wstęp dla kibiców bezpłatny.

źródło: Wrota Podlasia

Top