Joshua Tuaniga odchodzi ze Ślepska Malow

Joshua Tuaniga odchodzi ze Ślepska Malow
Joshua Tuaniga nie będzie reprezentował Ślepska Malow Suwałki w sezonie 2022/2023. Amerykanin jest tym samym drugim zawodnikiem, który opuszcza zespół prowadzony przez trenera Dominika Kwapisiewicza po
sezonie 2021/2022. Wcześniej klub poinformował, za pośrednictwem mediów społecznościowych, o odejściu Bartłomieja Bołądzia.
25-letni rozgrywający był jednym z kluczowych zawodników Ślepska Malow Suwałki w ostatnich latach. Tuaniga dołączył do zespołu przed sezonem 2019/2020, tuż po historycznym awansie klubu do PlusLigi, z amerykańskiego Long Beach State Men’s Volleyball.
– Dziękujemy Joshowi za grę w biało-niebieskich barwach, od momentu historycznego awansu klubu do PlusLigi. To czas, który pozostanie w naszej pamięci na zawsze. Josh doskonale zaaklimatyzował się w Suwałkach, poznał tu wielu sprzyjających mu ludzi i rozwijał się każdego roku, a my razem z nim. To rozgrywający, który wniósł do naszej gry sporo jakości, z której był znany już w czasach uniwersyteckich. Życzymy temu niezwykle sympatycznemu człowiekowi wszelkiej, sportowej pomyślności i dalszych sukcesów na boisku – mówi Wojciech Winnik, prezes zarządu Ślepska Malow Suwałki.
Joshua Tuaniga rozegrał w barwach Ślepska Malow Suwałki 77 meczów, w  których zdobył 160 punktów. W sezonach 2019/2020, 2020/2021 oraz 2021/2022 pięciokrotnie sięgał po statuetkę MVP, przyznawaną dla najlepszych zawodników poszczególnych meczów PlusLigi.
źródło: Ślepsk Malow
Top