5 tysięcy złotych mandatu za spowodowanie kolizji

5 tysięcy złotych mandatu za spowodowanie kolizji

Tym razem to kierowca peugeota otrzymał mandat w wysokości 5 tysięcy złotych. Mężczyzna spowodował zagrożenie bezpieczeństwa na jednej z dróg w gminie Filipów. 21-latek nie dostosował prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad samochodem i w efekcie uderzył w drzewo. Warto dodać, że nie podróżował sam.

Tym razem to kierowca peugeota otrzymał mandat w wysokości 5 tysięcy złotych. W poniedziałek, po 18, mężczyzna spowodował kolizję na jednej z dróg w gminie Filipów. 21-latek nie dostosował prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad samochodem i w efekcie uderzył w drzewo. Warto dodać, że nie podróżował sam. Według zgłaszającego kierujący i pasażerka o własnych siłach wyszli z peugeota. Jak się okazało, 21-latek był już wcześniej karany mandatami za przekraczanie prędkości.

Przypominamy, że główną przyczyną zdarzeń drogowych ze skutkiem śmiertelnym, z winy kierujących, jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Niezgodne z prawem zachowania zagrażają nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie pieszym i rowerzystom. Niestety nie wszyscy kierujący o tym pamiętają.

Tylko od początku 2022 roku policjanci suwalskiej drogówki ujawnili ponad 3860 przekroczeń prędkości.

Po raz kolejny apelujemy o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Źródło: KMP Suwałki

Top