Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Lotnictwie

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Lotnictwie

Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk we współpracy z Zespołem Szkół nr 6 oraz Suwalską Szkołą Lotniczą ogłasza „Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Lotnictwie”. Jak konkurs to i nagrody. Ich pula to aż 30.000 złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na szkolenia szybowcowe oraz karnety na naukę dla operatorów dronów.
W środę (6 kwietnia) przedstawiciele organizatorów spotkali się z dziennikarzami i przekazali informacje o konkursie. – Zapraszamy wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych z Miasta Suwałki, powiatów augustowskiego, suwalskiego i sejneńskiego do wzięcia udziału w konkursie – powiedział podczas spotkania z dziennikarzami Kamil Sznel, Naczelnik Wydziału Obsługi Prezydenta, Komunikacji Społecznej i Promocji przekazując szczegóły o konkursie – Jego celem jest popularyzacja tematu lotnictwa wśród młodzieży i zachęcenie ich do rozwijania zainteresowań związanych z tym tematem w oparciu o infrastrukturę lotniczą, którą mamy w Suwałkach – dodał Kamil Sznel.

Regulamin konkursu zakłada, że każda szkoła publiczna z ww. terenu może zgłosić po 4 uczestników

– Na zgłoszenia czekamy do 20 kwietnia. Konkurs zostanie przeprowadzony w formie testu składającego się z 30 pytań. Test odbędzie się 28 kwietnia w Zespole Szkół nr 6. Tego samego dnia poznamy również zwycięzców konkursu – powiedziała Joanna Woronko, Dyrektor Zespołu Szkół nr 6.

Zwycięzcy otrzymają nagrody. Ich pula to aż 30.000 zł. Będą to specjalne bony, które zrealizować będzie można w Suwalskiej Szkole Lotniczej.

– Wyłonionych zostanie 19 najlepszych uczestników – 3 z najlepszymi wynikami, którzy zostaną uhonorowani szkoleniem szybowcowym oraz 16 z kolejnymi najwyższymi  wynikami testu, którzy zostaną nagrodzeni szkoleniem operatora drona – poinformował Robert Szadkowski, Prezes SSL.

Serdecznie zapraszamy do zgłoszenia swego udziału w konkursie wszystkich młodych pasjonatów, jak i tych, którzy dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z lotnictwem!

Do pobrania Regulamin Konkursu oraz spis literatury, który może być przydatny w przygotowaniach do konkursu:

Top