Suwałki pomagają Ukraińcom

Suwałki pomagają Ukraińcom
Każdego dnia do Suwałk pociągami przyjeżdża kilkuset uchodźców z Ukrainy. Część z nich chce jechać dalej w kierunku Litwy, Łotwy, a nawet Finlandii. Niektórzy decydują się by pozostać w Suwałkach. Wszyscy są otoczeni opieką już na dworcu PKP, a następnie otrzymują pomoc w dalszej podróży lub przy zakwaterowaniu w Suwałkach.
– Chciałbym serdecznie podziękować wolontariuszom i organizacjom pozarządowym, które niosą pomoc, ale również pracownikom Urzędu Miejskiego i miejskich jednostek organizacyjnych, którzy od ponad dwóch tygodni często poświęcając swój wolny czas po godzinach pracy i w weekendy realizują zadania związane z pomocą ludności Ukraińskiej – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.
Z inicjatywy Prezydenta Suwałk organizowane są w ostatnich kilku dniach dedykowane transporty dla osób, które chcą jechać dalej w kierunku państw nadbałtyckich. Transporty autobusami do litewskiego Mariampola i Alytusa finansuje Miasto Suwałki. Dla osób pozostających w Suwałkach jest podstawiany autobus komunikacji miejskiej, który spod dworca PKP przewozi uchodźców do punktów noclegowych.
– Staramy się robić co w naszej mocy by pomóc uchodźcom uciekającym przed wojną. To budujące, że działania samorządu wspierają sami mieszkańcy za co jeszcze raz serdecznie dziękuję – podsumowuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.
Źródło FB Pogodne Suwałki
Top