Imprezowe lato

Imprezowe lato

Ponad 100 wydarzeń kulturalnych i sportowych odbędzie się w Suwałkach w najbliższym półroczu. Na specjalnej konferencji poinformowali o nich prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz wraz ze swoim zastępcą Romanem Rynkowskim oraz dyrektorzy Suwalskiego Ośrodka Kultury i Ośrodka Sportu i Rekreacji. Najciekawiej zapowiada się 14 edycja Suwałki Blues Festivalu oraz Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce do lat 23. Powraca też wiele cyklicznych imprez kulturalnych i sportowych.

– Cieszy mnie to, że spotykamy się tu, nie aby poinformować o kolejnych odwołanych imprezach, ale po to, aby zaprosić Suwalczan do udziału w wydarzeniach, które odbędą się za kilka dni, tygodni. Kultura i sport wracają na właściwe tory. Po okresie pandemicznej posuchy będzie można z nimi obcować na żywo. Myślę, że wszyscy na to bardzo czekaliśmy – powiedział prezydent Cz. Renkiewicz.

Suwałki Blues Festival zaplanowano od 8 do 11 lipca, a Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce do lat 23 odbędą się w dniach 24-25 lipca. Jeżeli sytuacja epidemiologiczna pozwoli, powrócą też dobrze znane imprezy takie jak: Jarmark Folkloru, Jarmark Kamedulski, „Wigraszek”, Noc Bibliotek, Piknik kawaleryjski czy RESO półmaraton. Będzie też kilka nowych wydarzeń: festiwal filmowy „Wajda na nowo” czy sierpniowe spotkania „Szanty przy Starej Łaźni”. O wszystkich tych wydarzeniach będziemy informowali na bieżąco na łamach „DwuTygodnika Suwalskiego”.

Top