Od początku maja w Suwałkach funkcjonują 2 masowe punkty szczepień przeciwko COViD-19. Jeden z nich znajduje się w Szpitalu Wojewódzkim, a drugi w hali sportowo-widowiskowej Suwałki Arena. Oba miejsca dysponują olbrzymim potencjałem, jeżeli chodzi o dzienną liczbę szczepień. Niestety – co stwierdzam po obserwacji dziennych statystyk – pracują na przysłowiowe „pół gwizdka”. Tylko na hali Arena jesteśmy gotowi wykonać dziennie 3 tysiące zastrzyków. Zestawienia z każdego dnia wahają się w przedziale od 240 do 460 iniekcji.

Wielu z Państwa mówi, że boi się szczepień lub koronawirus Państwa nie dotyczy. Jak wielu z Was wie, we wrześniu ubiegłego roku zachorowałem na tę chorobę. Konieczna była hospitalizacja. Udało mi się wyzdrowieć, a gdy tylko pojawiły się szczepionki zdecydowałem się je przyjąć. Jestem już po dwóch iniekcjach. Nie chciałbym więcej zachorować na COViD, a same szczepienia poza drobnymi dolegliwościami nie wywołują żadnych problemów. Nie chciałbym również pójść na kolejny pogrzeb znajomej mi osoby, która zmarła z powodu koronawirusa.
W tym momencie „strach” przed zachorowaniem nieco zmalał. Powoli mija trzecia fala, a Rząd przywraca do funkcjonowania kolejne gałęzie gospodarki. Jednakże to, co wydarzy się za kilka tygodni i tak zależy tylko i wyłącznie od nas i naszej odpowiedzialności. Czy krzywa zachorowań powędruje ponownie do góry, czy może uda nam się powrócić do normalnego życia? Obecnie jedynym gwarantem normalności jest szczepienie.

To zawsze jest indywidualna decyzja. Jednak zachęcam Państwa by się zdecydować na szczepienie przeciwko COViD-19. Będą mieli Państwo gwarancję, że nawet jeśli zachorujecie na tę chorobę to nie wywoła ona powikłań, a w najgorszym przypadku śmierci.

Szczepienie w hali Suwałki Arena można przyjąć praktycznie od ręki. Wystarczy aktywne e-skierowanie. Resztę wykona za Państwa już odpowiednio wykwalifikowany personel. Szczegóły mogą Państwo uzyskać pod tymi numerami telefonów: 733 002 717 lub 877 352 052.