Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

Za Kurtynką: „Dla mnie bomba!!!” według bajki Umberto Eco

19 maja 2018, godz. 10:00

Za Kurtynką: „Dla mnie bomba!!!” według bajki Umberto Eco

Sobota, 19.05.2018, godz. 10.00, Sala Granatowa, ul. Noniewicza 71

Bilety: 10 zł w kasie SOK

Baśń o smutnych, zamkniętych w bombie atomach i generale, który chce rozpętać wojnę. Widowisko teatralne inspirowane bajką mistrza Umberto Eco i ilustracjami Eugenio Carmiego. Poetycka opowieść porusza poważne tematy z przymrużeniem oka, dystansem i humorem.

Umberto Eco jest autorem trzech opowieści dla dzieci. Opowiadania, choć pisane z myślą o najmłodszych, kryją w sobie ważne przesłanie również, a może przede wszystkim, dla dorosłych. Na podstawie jednego z nich, „Generała i bomby” – powstał spektakl Teatru Lalki i Ludzie z Supraśla.

„Dla mnie bomba!!!” to spektakl laboratorium. Główny aktor, naukowiec, opowiada w nim swoją historię. Pewnego razu w jego pracowni pojawili się dziwni goście. Interesowali się jego doświadczeniami i zadawali wiele pytań. Okazało się, że wiedzę, którą w ten sposób zdobyli, wykorzystali do stworzenia bomby. Kiedy naukowiec się o tym dowiedział, postanowił podkraść się do ich magazynów i przerobić bomby. Czy mu się udało?

W spektaklu użyto wielu ciekawych technik teatralnych, a poważne tematy potraktowano z przymrużeniem oka, dystansem i humorem. To znakomita lekcja, zrozumiale i bez zbędnej dydaktyki tłumacząca zawiłości etyczno-moralne, a nade wszystko dobra zabawa dla dzieci, dorosłych i wszystkich, którzy potrzebują baśni.

Scenariusz i reżyseria: Krzysztof Zemło

Scenografia: Ewa Agnieszka Zemło

Opracowanie muzyczne: Jan Wyszkowski

Rekomendowany wiek widza: od 6 roku życia

http://soksuwalki.eu/za-kurtynka-dla-mnie-bomba-wedlug-bajki-umberto-eco/

Szczegóły

Data:
19 maja 2018
Czas:
10:00 - 17:00

Organizator

SUWALSKI OŚRODEK KULTURY

Miejsce

sala granatowa SOK
Noniewicza 71
Suwałki, 16-400 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://soksuwalki.eu
Top