Ony. Kim jest? Poznajemy go jako ośmiolatka, towarzyszymy mu przez całe życie, a rozstajemy się u jego schyłku. Ony to wielowymiarowy, utrzymany w baśniowej konwencji spektakl, w którym odnajdą się i dorośli, i dzieci. Będzie sporo przygód, lirycznego humoru, zabaw słowem, ale i filozoficznej refleksji o dorastaniu, przemijaniu i kruchości życia.

Poniedziałek, 19.11.2018, godz. 18.00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Bilety wkrótce w sprzedaży
Obowiązują zniżki dla beneficjentów programu Suwalska Karta Mieszkańca >>.

Spektaklowi towarzyszy warsztat „Teatr jako wehikuł”. Liczba miejsc ograniczona. Wiek uczestników: 12+. Zapisy do 9.11: e-mail: promocja@soksuwalki.eu, tel. 87 563 85 06/08. Szczegóły poniżej.

Cóż można napisać o „Onym”? Dla wszystkich tych, którzy przyzwyczaili się już do tekstów Marty Guśniowskiej, zabawnych, ciepłych baśni, poprzewracanych do góry nogami, „Ony” może być nie lada niespodzianką. Bo oto mamy baśń poetycką, liryczną – choć nie pozbawioną humoru – opowieść o życiu tytułowego Onego, którego poznajemy jako ośmiolatka, a rozstajemy się z Nim u schyłku jego niezwykłego żywota.

Pełna niespodziewanych zwrotów akcji inscenizacja Agnė Sunklodaitė i Jacka Malinowskiego, okraszona oryginalnymi projekcjami Mantasa Bardauskasa oraz klimatyczną muzyką i scenografią autorstwa zadomowionych już w BTL litewskich artystów – Antanasa Jasenki i Giedrė Brazytė, to propozycja dla całej rodziny. Każdy, bez względu na wiek, odnajdzie w niej coś dla siebie – od zaskakujących przygód tytułowego bohatera, przez liczne zabawy słowem, aż po filozoficzną refleksję.

Liryczna opowieść o perypetiach Onego, którego losy śledzimy na przestrzeni całego jego życia. Tekst sztuki stworzyła uzdolniona dramaturg młodego pokolenia Marta Guśniowska. Spektakl, mimo że został zrealizowany w konwencji teatru lalkowego, wcale nie jest skierowany wyłącznie do najmłodszych widzów.Jego filozoficzno-refleksyjnym wydźwiękiem dotyczącym przemijania zachwycą się również dorośli. Na szczególną uwagę zasługuje kreacja aktorska Ryszarda Dolińskiego, który zachwyca sowim warsztatem nie tylko aktora lalkarza, ale także aktora dramatycznego. Na całokształt składają się ponadto klimatyczna, podkreślająca akcję muzyka, nienachalne projekcje multimedialne oraz pasujące do poetyckiej całości kostiumy i scenografia.z recenzji Komisji Artystycznej Programu Teatr Polska (adz)

Ony, Białostocki Teatr lalek
reżyseria: Jacek Malinowski
obsada: Łucja Grzeszczyk, Ryszard Doliński, Michał Jarmoszuk
czas trwania spektaklu: 70 minut (bez przerwy)
czas trwania warsztatu: 60 minut
spektakl familijny

Przed spektaklem (godz. 16.30) odbędzie się warsztat zatytułowany „Teatr jako wehikuł” prowadzony przez Tomasza Damulewicza. Wiek uczestników: 12+. Wstęp wolny, obowiązują zapisy. UWAGA! Liczba miejsc ograniczona. Zapisy na warsztat do 9.11: e-mail promocja@soksuwalki.eu, tel. 87 563 85 06/08.

Cele warsztatu:

  • Wspomaganie wszechstronnego rozwoju uczestników i wzmacnianie w nich poczucia własnej wartości.
  • Kształcenie swobody i otwartości w kontaktach z innymi.
  • Wykorzystanie działań teatralnych do podejmowania prób swojej samooceny i oceny zachowania innych.
  • Podnoszenie sprawności językowej słuchaczy.
  • Kształtowanie twórczej postawy wobec życia.
  • Wspomaganie w identyfikowaniu i nazywaniu stanów emocjonalnych.