Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

Shamrock z koncertem świątecznym w Filharmonii Suwałk

14 grudnia 2018, godz. 19:00

Jaki jest czas przed świętami Bożego Narodzenia? Refleksyjny, nastrojowy, ale i radosny. Tak jak muzyka, którą usłyszymy podczas świątecznego koncertu, na którym wystąpią Suwalska Orkiestra Kameralna i gość specjalny – zespół Shamrock. Rozpoczniemy klasycznie, żeby następnie zaprosić Państwa do wspólnego kolędowania w folkowym, irlandzkim stylu. 

Piątek, 14.12.2018, godz. 19.00 
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5 

Bilety 30 zł / 15 zł (ulgowe) KUP TERAZ >> lub w kasie SOK
Obowiązują zniżki dla beneficjentów programu Suwalska Karta Mieszkańca >>

Wieczór rozpocznie Suwalska Orkiestra Kameralna wspaniałą muzyką Wolfganga Amadeusza Mozarta, Pietro Mascagniego i Antonia Vivaldiego. Usłyszymy również starannie dobrane świąteczne utwory, które płynnie wprowadzą widzów w drugą część koncertu, w której zaprosimy Państwa do wspólnego kolędowania.

A jaka jest Shamrockowa kolęda? Bardzo nastrojowa i radosna. Bo kolęda może być zagrana i wyśpiewana na wiele sposobów. Zespół opracował niespotykany dotąd program artystyczny, w którym łączy tradycyjną muzykę celtycką w jej najbardziej nastrojowym brzmieniu, z utworami bożonarodzeniowymi. Połączenie klimatów muzyki folkowej z pięknymi pieśniami sakralnymi dało zupełnie nową przestrzeń artystyczną skłaniającą do wyciszenia i zadumy oraz radości z przyjścia Jezusa na świat. W naszym świątecznym programie można odnaleźć całe bogactwo celtyckiej muzyki od skocznych jigów po nastrojowe ballady wplecione w nasze rodzime kolędy. W programie pojawią się takie kolędy jak: Przybieżeli do BetlejemSkrzypi wózGore gwiazdaZ narodzenia PanaMizerna cichaCicha noc oraz Shamrockowe kolędy Jeszcze nie Czas i W świąteczny dzień.

Shamrock to folkowa formacja, charakteryzująca się żywiołowym brzmieniem i niezwykłą energią grania. Powstała w 1995 roku, od początku kojarzona jest z muzyką celtycką. Nazwa oznacza trójlistną koniczynkę – symbol Irlandii, zaś utwory znajdujące się w repertuarze grupy to zarówno jigi i reele, do jakich przywykło ucho znawców gatunku, jak i zaaranżowane na Shamrockowy sposób energiczne i dynamiczne utwory zaczerpnięte z tradycji muzycznej irlandzkiej i polskiej, a także te bardziej współczesne stylistycznie.

Rozgrzewali publiczność przed takimi sławami jak Brainstorm, Ottawan czy litewski reprezentant na Eurowizji, zespół Skamp. Shamrock  kilkakrotnie prezentował się w telewizji, a także uczestniczył w wielu audycjach Polskiego Radia. Największą sławę zyskał dzięki nominacji w roku 2003 do nagrody Fryderyk w kategorii Album Roku Etno/Folk za płytę Celtic. Od tej pory członkowie zespołu pełnią rolę jurorów przy wyborze laureatów tej nagrody.

Skład: Zuzia Stankiewicz (wokal), Ewa Bogdan (skrzypce), Bernard Bogdan (gitara basowa), Wiktor Bogdan (piano, wokal), Michał Chorąży (gitara), Jerzy Puza (akordeon), Adam Tyczkowski (perkusja).SOK_filharmonia_koncert_swiateczny_2018

Szczegóły

Data:
14 grudnia 2018
Czas:
19:00

Organizator

SUWALSKI OŚRODEK KULTURY

Miejsce

SUWALSKI OŚRODEK KULTURY
Papieża Jana Pawła II 5
Suwałki, 16-400 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://soksuwalki.eu
Top