Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

Mistrzostwa Polski oraz Grant Prix Pucharu Europy w Narciarstwie Wodnym za Wyciągiem

11 września 2017, godz. 08:00 - 13 września 2017, godz. 17:00

WOSiR Szelment wraz z Polskim Związkiem Motorowodnym i Narciarstwa Wodnego, informuje o jednej z najważniejszych  imprez  sportowych na nartach wodnych organizowanej za wyciągiem. Mistrzostwa Polski oraz Grant Prix Pucharu Europy w Narciarstwie Wodnym za Wyciągiem. Po udanych zeszłorocznych Zawodach Grand Prix Pucharu Europy i Mistrzostwa Polski w narciarstwie wodnym za wyciągiem w Szelmencie, udało nam się uzyskać pozwolenie w 2017 r., na przeprowadzenie także  zawodów w tej dyscyplinie.

Zawody odbędą się w Szelmencie w dniach  11 – 13.09.2017 r. Rywalizację podejmą około 66 zawodników w tym Słowacja, Białoruś, Rosja, Izrael, Czesi i Polacy w trzech kategoriach wiekowych: Junior, Senior oraz  Open. Efektowne zmagania najlepszych sportowców zobaczymy w skokach, jeździe figurowej oraz slalomie.  Poprzez dalekie skoki, wspaniałe akrobacje oraz efektowne slalomy przy dużej prędkości, Zawody zapowiadają się bardzo widowiskowo. Dodatkowym pozytywnym aspektem zapewniającym doskonałą promocję jest fakt, iż jest to impreza o randze międzynarodowej  promująca się w całej Europie.

Najważniejsze warunki jakie musiał spełnić WOSiR Szelment aby uzyskać pozwolenie na organizację Mistrzostw Polski i to skomplikowane warunki organizacyjne na akwenie
tj: warunki bezpieczeństwa, Ustawienie slalomu w taki sposób aby boje nie przemieszczały się nawet o 2 centymetry, skomplikowana konstrukcja stalowa pod wodą utrzymująca slalom i prawie 3 tys. metrów liny także pod wodą.Slalom, skocznia Infrastruktura ( sanitariaty, prysznice , pomieszczenia dla sędziów, pomieszczenia na sprzęt sportowy) oraz cały akwen musiały uzyskać homologację REKORD do tego dochodzi oczywiście zabezpieczenie medyczne zawodów. Konkurencje wszystkie są trudne i niebezpieczne, wykonują je zarówno mężczyźni i kobiety. Skoki oddawane są na odległość ponad 60 metrów jest to najbardziej niebezpieczna konkurencja, zawodnicy na blacie skoczni przekraczają 100 km/h Slalom zawodnicy pokonują przy prędkości 100 km/h Jazda figurowa odbywa się przy prędkości 30-33 km/h z zaczepem także za samą nogę. W zawodach weekendowych wystąpią Mistrzowie Polski, medaliści Mistrzostw Świata i Europy, Największą gwiazdą będzie Daniel Vasco Vice Mistrz Świata w skokach , Aleksandra Raphun Vice Mistrzyni Europy w jeździe figurowej wystąpią zawodnicy reprezentujący kluby z Augustowa a także zawodnicy w barwach WOSiR Szelment  Kategorie wiekowe w jakich wystartują to zawodnicy to: do 15 lat, do 19 lat, kat OPEN i weterani.

 

Szczegóły

Start:
11 września 2017, godz. 08:00
Koniec:
13 września 2017, godz. 17:00

Miejsce

WOSiR Szelment
Szelment
Szelment, Poland
+ Google Map
Top