Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

KONCERT ZESPOŁU SHAMROCK

16 marca 2018, godz. 19:00

W piątek – 16 marca w Rozmarino wraz z zespołem Shamrock będziemy świętowali Dzień św. Patryka.

Godz 19.00
zabawy, konkursy i zielone piwo!

W Dniu św. Patryka Irlandczycy organizują w wielu miastach festyny i pochody uliczne, w których dominuje właśnie kolor zielony symbolizujący wiosnę, koniczynę oraz trawiasty krajobraz wyspy. Główny symbol to właśnie shamrock, czyli koniczyna (stanowi również symbol Irlandii). 

Zespół Shamrock liczy sobie już kilkanaście wiosen. Powstał w 1995 roku po wyprawie do Irlandii, w trakcie, której późniejsi założyciele zespołu urzeczeni otaczającym ich pięknem zielonej wyspy postanowili jej cząstkę zabrać ze sobą. Ponieważ najlepszym nośnikiem emocji jest muzyka, powołali do życia Shamrock – folk music group.
Grupa od początku swego istnienia jest kojarzona z muzyką celtycką, sama nazwa oznacza trójlistną koniczynkę – symbol Irlandii. Utwory znajdujące się w repertuarze grupy to zarówno jig’i i reel’e do jakich przywykło ucho znawcy gatunku, jak i zaaranżowane na „Sham-rockowy” sposób żywiołowe i dynamiczne utwory zaczerpnięte z tradycji muzycznej zarówno irlandzkiej jak i polskiej, jak również nieco bardziej współczesne stylistycznie aczkolwiek nawiązujące do niej.

Członkowie zespołu
Agnieszka Basałaj – śpiew
Ewa Orłowska-Bogdan – skrzypce
Bernard Bogdan – git. basowa
Tomasz Łabanowski – gitara
Jerzy Puza – akordeon
Adam Tyczkowski – perkusja
Shamrock wydał płyty: SZKOCJA, CELTIC, OPOWIEŚĆ, oraz kasetę: SHAMROCK, dwa utwory: „Wino zielone i U boru” znalazły się na składance CD w Superexpressie.
Suwałki Rozmarino Shamrock św. Patryk

Szczegóły

Data:
16 marca 2018
Czas:
19:00

Organizator

Rozmarino
Telefon:
87 563 24 00
Strona internetowa:
http://www.rozmarino.pl/

Miejsce

Rozmarino
ul. Kościuszki 75
Suwałki, 16-400 Poland
+ Google Map
Top